Başbakan Yıldırım, Gambiyalı Bakan Darboe'yi kabul etti

Yıldırım'ın, Gambiya Dışişleri, Uluslararası İşbirliği ve Yurtdışında Yaşayan Gambiyalılar Bakanı Darboe'yu kabulünde, Gambiya ile ikili ilişkilerin her alanda daha da geliştirilmesi konusundaki ortak iradenin teyit edildiği belirtildi

Başbakan Yıldırım, Gambiyalı Bakan Darboe'yi kabul etti

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım'ın, Gambiya Dışişleri, Uluslararası İşbirliği ve Yurtdışındaki Gambiyalılar Bakanı Ousainou Darboe'yi kabulünde, Gambiya ile ikili ilişkilerin her alanda daha da geliştirilmesi konusundaki ortak iradenin teyit edildiği belirtildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 30 dakika sürdü.

Gambiya ile ikili ilişkilerin her alanda daha da geliştirilmesi konusundaki ortak iradenin teyit edildiği kabulde, 15 Temmuz sonrasında Gambiya'nın Türkiye'ye göstermiş olduğu samimi destek ve dayanışmadan duyulan memnuniyet dile getirildi.

Kabulde, konuk heyet, Türkiye'nin Gambiya'ya sağladığı destek için teşekkür ederek, ikili ilişkilerin artarak gelişmesinden duyulan memnuniyeti ifade etti.

AA

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 19:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER