Bolu Dağı'nda kar yağışı

Bolu Dağı'nın D-100 geçişi ve Düzce'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor.

Bolu Dağı'nda kar yağışı
D-100 karayolunun Bolu Dağı geçişi ile Düzce'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor.

D-100 karayolunun Düzce kesiminde bulunan Karanlıkdere, Bıçkıyanı, Bakacak ve Sarıçökek mevkilerinde gece saatlerinde etkili olan kar yağışı zeminde tutarak beyaz örtü oluşturdu.

Karayolu ekiplerinin aralıksız çalışmasıyla trafikte ciddi bir sorun yaşanmazken, polis yolda ring halinde bulunarak sürücüleri aşırı hız ve yakın takip konusunda uyarıyor.

Öte yandan, kentin yüksek kesimlerinde bulunan Topuk Yaylası, Güzeldere, Kardüz ve Tepeköy mevkilerinde ise yağış devam ediyor. Söz konusu bölgelerde kar yağışının zeminde etkili olduğu bildirildi.

Doğuda yoğun kar yağışı uyarısı
Öte yandan, Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, sıcaklıklarda 3 ila 5 derece düşüş beklenen bölge genelinde, öğle saatlerinden sonra kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.

Kar yağışının Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı ve Ardahan'da akşam yer yer kuvvetini artıracağı öngörülüyor. Bu illerde yağışın, yarın sabaha kadar sürmesi bekleniyor.

Bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta sıfırın altında 3, Ağrı'da sıfırın altında 2, Erzurum ve Ardahan'da 1, Iğdır'da 4 ve Erzincan'da 6 derece ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklığının ise Iğdır'da 12, Erzincan'da 10, Kars ve Erzurum'da 7, Ardahan ve Ağrı'da 6 derece olması bekleniyor.

AA

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER