Bayram tatilinin acı bilançosu

UYARILARA ve alınan önlemlere karşın trafik kazalarıyla yollar yine kan gölüne döndü. Bayram tatilinin ilk 4 gününde yurt genelinde karayollarında meydana gelen trafik kazalarında 69 kişi yaşamını yitirdi. Ölümlü kazalar dün de sürdü

Bayram tatilinin acı bilançosu
Bakanlar Kurulu kararıyla Ramazan Bayramı'nın arife günü olan 4 Temmuz Pazartesi ile ardından 8 Temmuz Cuma gününü de kamu personelinin idari izinli sayılmasıyla 9 güne çıkan Ramazan Bayramı tatilinde kentler boşaldı. Başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerden sahillere 1 Temmuz cuma akşamından başlayan 'bayram göçü' arife gününe kadar sürdü. TEM başta olmak üzere şehirlerarası yollarda trafik zaman zaman kilitlenirken, uyarılara ve alınan önlemlere karşın trafik kazalarıyla yollar yine kan gölüne döndü.
Cuma mesai bitiminden itibaren kazalarda ise toplam 69 kişi yaşamını yitirirdi.

GÜN GÜN KAZALAR

Yurt genelindeki karayollarında geçen cuma akşamından dün saat 17.00'ye kadar meydana gelen kazalarda 62 kişi yaşamını yitirdi, 201 kişi de yaralandı. En fazla kaza 26 kişinin öldüğü 72 kişinin yaralandığı pazar günü meydana geldi. Gün gün kaza bilançosu şöyle:

* 1 TEMMUZ: Cuma günü Sakarya, Bursa ve Denizli'de meydana gelen 3 kazada 9 kişi yaralandı.

* 2 TEMMUZ: Cumartesi günü Bolu, Antalya, Kayseri, Aydın, Kocaeli, Şanlıurfa, Trabzon ve Bursa'da ölümle sonuçlanan kazalarda 13 kişi yaşamını yitirdi. Bolu'da tünel girişine çarpan TIR'da 5 kişi yanarak can verdi. Ölümlü kazalarla diğer kazalarda toplam 29 kişi yaralandı.

* 3 TEMMUZ: Pazar günü Sinop, Bursa, Antalya, Denizli, Niğde, Aydın, Bilecik, Isparta ve Mersin'de ölümle sonuçlanan kazalarda 26 kişi yaşamını yitirdi. Sinop'taki kazada 5, Bursa'daki kazada 4, Antalya, Denizli, Aydın, Niğde, Bilecik'teki kazada 2'şer kişi öldü. Bu kazalar ve aynı gün meydana gelen trafik kazalarında 72 kişi yaralandı.

* 4 TEMMUZ: Ramazan Bayramı arifesi pazartesi günü Samsun, Kahramanmaraş, Kayseri, Adıyaman, Sakarya, Bayburt Muğla, Şanlıurfa ve Kastamonu'da meydana gelen kazalarda 19 kişi yaşamını yitirdi. Samsun'daki kazada 4, Kahramanmaraş'taki kazada 3 kişi öldü. Pazartesi günü ölümle sonuçlanan kazalar ve diğer kazalarda 48 kişi yaralandı.

* 5 TEMMUZ: Bayramın ilk günü olan salı günü saat 17.00'ye kadar Bolu, Konya, Antalya ve Çorum'da meydana gelen kazalarda 4 kişi yaşamını yitirdi. Bu kazaların yanı sıra diğer kazalarda da 43 kişi yaralandı.

* 6 TEMMUZ: İzmir'in Bornova ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1kişi öldü, bir kişi yaralandı.Kazımdirik Mahallesi Bornova viyadüğünde seyir halinde olan Servet Aksoy'un (36) kullandığı motosiklet bariyerlere çarptı.Kazada, motosiklette bulunan Hüseyin Önder (30) olay yerinde hayatını kaybetti, 0,54 promil alkolü olduğu öğrenilen Aksoy hafif yaralandı.Aksoy, sağlık ekiplerince Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı, Önder'in cenazesi ise incelenmek üzere İzmir Adli Tıp Morguna gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER