Ahmet Şan'dan tepki çeken İzmir Marşı sözleri

ATİKER Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın, taraftar grubunun toplantısında yaptığı konuşmadaki, ''Bugün Türkiye'de malasef tüm statlar 'İzmir Marşı' söylüyor. Konya hariç" sözleri, tepki gördü. Sosyal medyada tepkilerin giderek artması üzerine kulübün resmi internet sitesinden açıklama yapan Başkan Şan, ''Bizim ve camiamızın 'İzmir Marşı' ile bir sorunu yoktur. Ancak, son seçimlerde bir kısım siyasi partilerin 'İzmir Marşı'nı sahiplenmesi ardından tribünlerin bu yönde hızla siyasallaşmasını doğru bulmadığımı bir kez daha ifade ediyorum" dedi.

Ahmet Şan'dan tepki çeken İzmir Marşı sözleri

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, geçen cuma günü Nalçacılılar Taraftar Derneği tarafından düzenlenen birlik ve istişare toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Ahmet Şan, statlarda söylenen 'İzmir Marşı' ile ilgili, ''Bugün Türkiye'de maalesef tüm statlar 'İzmir Marşı' söylüyor. Konya hariç. Konya çünkü, bu ülkenin  biraz önceki saydığım sıfatlarla, ülkenin birliğini ve her zaman milli maçlarda gördüğümüz, tek bayrak, tek devlet, tek vatan duygusuyla  hareket eden Nalçacılılardan bu gücünü alıyor'' ifadeleri kullandı.

Bu açıklama, her taraftar derneğinin hem de Konyaspor'un internetteki TV kanalından yayınlandı. Başkan Şan'ın bu sözleri, tepki gördü. Görüntü, sosyal medyada hızla yayılırken, aralarında birçok ünlü ismin de yer aldığı kişiler tepkilerini dile getirdi.

Tepkilerin artması üzerine kulübün resmi internet sitesinden bugün öğleden sonra yapılan açıklamada, ''Başkanımız Ahmet Şan, Nalçacılılar taraftar derneğinin birlik beraberlik ve istişare gecesinde tribünlerin politize edilmesi ve hızla siyasallaşmaya doğru ilerlemesinin oluşturduğu rahatsızlığı dile getirdiği konuşmasının özellikle çarpıtıldığını söyledi'' denildi. Açıklamada Başkan Şan'ın şu açıklaması yer aldı:

"Milli maçlarda Konya taraftarının sergilediği tutumun örnek alınmasını gerektiğini güçlü bir şekilde ifade ederken, bugün tribünlerdeki kutuplaşmanın ciddi sorunları beraberinde getirebileceği o yüzden bu tür adımların spor camiasındaki problemleri daha da farklı mecralara taşıyabileceğini vurgulamıştım. Bugün her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Bizim ve camiamızın 'İzmir Marşı' ile bir sorunu yoktur. Ancak son seçimlerde bir kısım siyasi partilerin 'İzmir Marşı'nı sahiplenmesinin ardından tribünlerin bu yönde hızla siyasallaşmasını doğru bulmadığımı bir kez daha ifade ediyorum. Geçmişte yaptığımız bazı açıklamalarda olduğu gibi bunun da bazı kesimler tarafından çarpıtılıyor olmasının nedenlerini artık çok iyi bilmekteyiz. Biz duruşumuzu milli maçlarda ortaya koyduk. Bunun dışında hakkımızda söylenecek her şey  iyi niyet sınırlarını zorlamanın ötesine geçmez.  Sonuç olarak geçmişten bugüne her kesimin sahiplendiği İzmir marşının siyasi malzeme olarak kullanılıp tribünlere girmiş olmasından duyduğum rahatsızlığı dile getirdim. Yapılan konuşmanın içeriği bundan ibarettir.''

DHA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER