Zeybekci: Bu sistemden kurtulmak, milli meseledir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ''Şu hastalıktan kurtulduğumuz andan itibaren, o dakikadan itibaren Türkiye'yi dünyada kimse tutamayacaktır. Bundan emin olun. Ama bu bu meseleyi yine parti meselesi haline getirmeye çalışıyorlar. Bu mesele milli bir meseledir. Topyekun Türkiye'nin 80 milyonun meselesidir.'' dedi.

Zeybekci: Bu sistemden kurtulmak, milli meseledir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ''Şu hastalıktan kurtulduğumuz andan itibaren, o dakikadan itibaren Türkiye'yi dünyada kimse tutamayacaktır. Bundan emin olun. Ama bu bu meseleyi yine parti meselesi haline getirmeye çalışıyorlar. Bu mesele milli bir meseledir. Topyekun Türkiye'nin 80 milyonun meselesidir.'' dedi.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından bir otelde düzenlenen etkinlikte iş adamlarıyla bir araya gelen Bakan Zeybekci, Türkiye'nin 2002 yılından bu güne kadar dünyanın 22'nci ekonomisinden 16'ncı büyük ekonomisine yükseldiğini söyledi.

Zeybekci, millete ait her şeyi baş tacı olarak gördüklerini belirterek, muhtaç olan Türkiye'nin, coğrafyasında en çok bağış yapan ülke haline geldiğini bildirdi. Türkiye büyüdükçe ülkenin önünü kesmeye çalışanların olduğunu dile getiren Zeybekci, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı.

Dolu gibi yağan kurşunların altında TBMM'ye girdiğini aktaran Zeybekci, 15 Temmuz gecesi yaşananların darbe girişimi değil işgal girişimi olduğunu vurguladı. Türkiye'nin yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen dünyada rekorlar kırdığının altını çizen Zeybekçi, şöyle konuştu:

"2016 yılında hazırladığımız yatırım teşvik sistemleriyle, yeni ihracat teşvikleriyle 2017 yılını İhracat Seferberliği Yılı ilan ettik. Şimdi sonuçlarını alıyoruz. Kasım, aralık, ocak, şubat ve mart aylarında mütemadiyen arka arkaya ve 2017 yılının ilk üç ayında da yüzde 10 ortalamayla ihracatımızı artırmaya... En son mart ayında da yüzde 19 oranında ihracatımızı artırdık. Tüm dünya yerlerde sürünürken büyüdük. Bütün bu başımıza gelenlere rağmen, etrafımızdaki ateş çemberine rağmen yaşadıklarımız ortada. Şu hastalıktan kurtulduğumuz andan itibaren, o dakikadan itibaren Türkiye'yi dünyada kimse tutamayacaktır. Bundan emin olun. Ama bu bu meseleyi yine parti meselesi haline getirmeye çalışıyorlar. Bu mesele milli bir meseledir. Topyekun Türkiye'nin 80 milyonun meselesidir."

- "Bu sistemden kurtulmak, milli meseledir''

Zeybekci, mevcut sistemden kurtulmanın milli bir mesele olduğunu belirterek, ekonomik anlamda bağımsız olamayan hiçbir ülkenin 'bağımsızım' diyemeyeceğine dikkati çekti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin detaylarını anlatan Zeybekci, şunları kaydetti:

"Bu sistemden kurtulmak, milli meseledir. 16 Nisan'daki yeni sistemle Türkiye bu hastalıktan ilelebet kurtulacak. Daha dün en güçlü olduğumuz zamanda 7 Haziran'da aynı oyunla yerle bir edildik. Bedelini yine biz ödedik. 16 Nisan'dan sonra Türkiye'de tek bir endişe olacak. İnsanlarımız, 'İster sağdan, ister soldan gelsin, kim gelirse gelsin memleket için hayırlısı neyse o gelsin.' diyecek. Çünkü kim gelirse gelsin yüzde 50 ile gelecek, tek başına güçlü bir iktidar olacak ve 5 yıl boyunca ülkenin hizmetinde olacak. Yüzde 50 alma zorunluluğu olduğu için bugün birilerinin kendilerinden ümitleri yok. Böyle bir bencillikle baktıkları, milli bir dava olarak bakamadıkları, 'Mevzu bahis Türkiye ise gerisi teferruattır' diyemedikleri için şu anda bu meseleyi siyasi bir boylama doğru çekmeye çalışıyorlar.''

Konuşmanın ardından KUTSO Başkanı Nafi Güral, Bakan Zeybekci'ye çini hediye etti.

Toplantıya, Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya milletvekilleri Şükrü Nazlı, İshak Gazel, Vural Kavuncu, Ahmet Tan, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ile çok sayıda iş adamı katıldı.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER