Yıldırım: 16 Nisan'da Türkiye 'evet'le Avrupa'yı inletecek

Yıldırım: 16 Nisan'da Türkiye 'evet'le Avrupa'yı inletecek

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisince PTT Kavşağı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 16 Nisan'da herkesin susacağını, milletin konuşacağını, milletin vereceği her "evet" kararının Türkiye'yi daha da ileri taşıyacağını söyledi.

Türkiye için sevdalarının millet, kararlarının "evet" olduğunu ifade eden Yıldırım, Ardahan'ın AK Parti dönemine kadar ne kadar çok ihmal edildiğini iyi bildiklerini belirtti.

İmkanlar ve kaynakların başkaları tarafından sömürüldüğü için bu durumun ortaya çıktığını vurgulayan Yıldırım, "Bu ülkenin okullarına yıllarca bakılmadı, yeni okullar yapılana kadar. Okullara bilgisayarlı eğitim getirilmedi. Hastaneler yıllar boyunca vatandaş için çile kapısı oldu. Şehirlerimiz, yollar, okullar, konutlar yıllar önce olmalıydı ama olmadı. Niye olmadı. Çünkü milletin kararı, siyasetin rotası olmadı. Milletin değişim ihtiyacı, kendini değiştirmekten aciz anlayışların elinde maalesef yok oldu gitti." diye konuştu.

"Projeleri yavaşlatmak için denemedikleri yol yok"

Başbakan Yıldırım, Ardahanlıların "Cığıza cur bahane" sözlerine atıfta bulunarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yani iş yapmaya niyetin yoksa mızıkçılık için her şeyi yapabilirsin. Bunların Ardahan'da gösterecekleri bir dikili ağacı, hizmetleri yok, ancak hizmetleri engellemek için ellerinden geleni yaparlar, yapmaya da çalışıyorlar. Projeleri, hizmetleri yavaşlatmak için denemedikleri yol yoktur. Ağustos'ta suya girseler balta kesmez buz olur. Ne zaman iktidara ortak oldularsa muhakkak bir ekonomik kriz yaşandı. Diz boyu yoksulluk. Türkiye benzin, yağ, gazyağı, tüp kuyruklarının hep bunların zamanında gördü. Türkiye bunların döneminde meteliğe kurşun attı. Şimdi de memleketin yükselişini durdurmak için 'Hayır' diye yollara düştüler." 

"Hayır'dan hayır gelmez, evette bereket vardır." diyen Yıldırım, Ardahanlı vatandaşların da bu oyunu bozacağını, "hizmet üretenle laf üreteni", "projesi olanla bol keseden atanı" birbirinden ayıracağını vurguladı.

Anamuhalefetin "Türkiye kalkınmasın, büyümesin. Küçük olsun, benim olsun." anlayışında olduğunu ifade eden Yıldırım, "Darbelere, vesayete, kumpaslara bunlar kapıyı kapatamadı. Sadece AK Parti yaptı diye 15 yıllık kazanım bir anda yok olsun, gitsin ona razılar. Hayır diyerek teröre, kutuplaşmaya zemin hazırlıyorlar. Vakti zamanında memleketi yönetemeyenler şimdi Türkiye'nin geleceği hakkında ahkam kesiyorlar. Bunlar bir belediyeye bile sahip çıkamadılar, ülkenin geleceğine mi karar verecekler." şeklinde konuştu. 

"Avrupa'nın siyaseti de artık Türkiye'den belirleniyor" 

Başbakan Yıldırım, Türk halkının her şeyin farkında olduğunu söyleyerek, "İnşallah 16 Nisan'da bu hayırcılar korosuna dersini verecek. Leyleğin ömrü laklakla geçmiş. Milletimiz 16 Nisan'da yetkiyi ele alacak, sandığa gidecek, evelallah sandıkları 'evet' diye dolduracak. Evet oylarıyla Türkiye şahlanacak." ifadelerini kullandı. 

Buna içerideki hayırcıların ve dışarıdaki yandaşlarının engel olamayacağının altını çizen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bakın Avrupa'da bazı ülkeler, CHP hayırcı ekibiyle aynı şarkıyı söylüyor, aynı dili konuşuyorlar. Almanya, Hollanda yöneticilerini buradan kınıyorum. Aslında Almanya'da, Hollanda'da yaşayan milyonlarca kardeşimiz, soydaşımız yıllardan beri o ülkelerin ekonomilerine, refahına katkı sağlıyor. Esasında Almanya olsun, Hollanda olsun nüfusun çoğu, orada yaşayanların büyük bir kesimi Türkiye'ye karşı düşman değil, Türkiye'nin dostu ama yöneticiler, seçim olacak, fazla oy almak için oturuyorlar, yatıyorlar, kalkıyorlar Türkiye. Türkiye olmayınca işleri rast gitmiyor. Bu Türkiye ne kadar büyük bir memleketmiş. Avrupa'nın siyaseti de artık Türkiye'den belirleniyor. Bilsinler ki bunlar bizi kutlu yolculuğumuzdan döndüremezler." 

Yıldırım, Türkiye'nin istikametini Ardahan'ın belirleyeceğine işaret ederek, "Bu millet oynanmak istenen kirli oyunu görüyor ve biliyor. Bunun cevabı 16 Nisan'da. Türkiye, 'evet'le Avrupa'yı inletecek." dedi.

"Gençlere yeni imkanlar"

Ardahan'ı cazibe merkezi programına dahil ettiklerini anımsatan Başbakan Binali Yıldırım, bu kapsamda şehre yeni yatırımcıların geleceğini, yatırım yapanların destek alacağını bildirdi.

Yıldırım, burada iş alanlarının, fabrikaların bulunacağını, artık Ardahan'ın göç veren bir il olmayacağını, insanı her şeyin merkezine aldıklarını, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" diyerek, bugünlere geldiklerini ifade etti.

Türkiye'yi demokratik katılımı yüksek, millet iradesini, özgürlükleri geliştiren bir ülke olarak gelecek kuşaklara devretme yükümlülüklerinin bulunduğunu anlatan Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Son 15 yılda ekonomide, siyasette, yönetimde daha birçok alanda elde edilen başarıları daha da artırarak geleceğe taşıyacağız. Güçlü Türkiye için daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz. Türkiye'nin dünyaya sağırlaştırılmasına, içine kapanmasına asla izin vermeyeceğiz. Gençlerimizin önüne yeni imkanlar koyacağız. Biz diyoruz ki 'Gençler siyasete girsin.' 18-25 arası 9 milyon gencimiz var. CHP diyor ki 'Canım ne lüzum var gençlere. Bırakın, biz varken gençlere ne lüzum var?' Bunu bile istemiyorlar. Olur mu böyle bir şey? İşte bunların hesabını 16 Nisan'da soruyoruz değil mi? Türkiye'nin vaktini, insanımızın enerjisini boşa tüketen bu terör belasını da memleketimizin gündeminden düşüreceğiz. Millet olarak mutlu, kalkınmış bir Türkiye için birlikte çalışacağız. Birlik, beraberlik içinde, tek yürek halinde yürümeye devam edeceğiz ve bütün hayalleri tek tek gerçeğe dönüştüreceğiz."

"Biz Türkiye'nin aydınlık sabahıyız"

"Nasıl Marmaray'ı, Avrasya'yı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptıksa, hızlı trenler, bölünmüş yollar ve dünyanın en büyük havalimanları, şehir hastanelerini yapıp, milletimizin emrine verdiysek, gelecekte de sizin hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek bir sistemi 16 Nisan'da inşallah sizin önünüze getiriyoruz." diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Biz, Türkiye'nin dünü, bugünü, yarınıyız. Biz, Türkiye'nin aydınlık sabahıyız, biz, Türkiye'nin sevinciyiz, hüzünüyüz, heyecanıyız. Biz, Türkiye'nin çiftçisi, emeklisi, esnafı, işçisiyiz." 

Başbakan Yıldırım'ın "İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün diyor muyuz? Güçlü Türkiye, güçlü Ardahan için hazır mıyız?" sorularına, alanda bulunan vatandaşlar, "Evet" yanıtını verdi. 

Yıldırım, "Yeni dönemde Türkiye'yi tutabilene aşk olsun. Türkiye'nin yolu açık olsun." diye konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER