MHP’li Yılık: Otistik Çocukları Yaşatma ve Kazanma Derneği ile bir araya geldi

Otistik Çocukları Yaşatma ve Kazanma Derneği ile bir araya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık “Farkındalık yaratmak, dikkat çekmek ve çocuklarımızın yaşama daha iyi tutunabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

MHP’li Yılık: Otistik Çocukları Yaşatma ve Kazanma Derneği ile bir araya geldi

MHP Genel Merkezi’nde Otistik Çocukları Yaşatma ve Kazanma Derneği ile bir araya gelen MHP’li Yılık, engelli dernekleri özelinde yaptığımız toplantılarda notlarımızı alıp Engelli Kordinasyon Merkezimizde çözüm noktası hususunda çalışıyoruz. İlgili kurum ve kuruluşlar ile görüşüp fayda getirecek adımları atmaya çalışıyoruz, yine bu toplantılardan çıkardığımız notlar neticesinde Genel Başkanımıza bilgi veriyor konu bütününü aktarıyoruz dedi.

Derneklerimiz ile sık sık bir araya gelmek sahadan bilgi alışverişinde bulunmak farklı fikirleri duymak bizleri besliyor diyen Milliyetçi Hareket Partisi Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin "Engellilik insani bir halin özeti olup herkesin, her an başına gelebilecektir. Bir engel varsa o da kalplerdeki tortular, vicdandaki lekelerdir." Sözünden de yola çıkarak kendisinin bize verdiği öğütler çerçevesinde görev ve sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz, sizlerle bu toplantılarda buluşmak; Engellilerin hakları hastanelerdeki bakım oranları, Rehabilitasyon merkezlerindeki durumları ve sürecin devamındaki eksikler veyahut değiştirilmesini istediğiniz noktalar bütününde daha net bir göz ile görmemizi sağlıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 17:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER