MHP'li Büyükataman: Milliyetçi Hareket, milletin iradesini gasp etmeye çalışanların oyunlarını başlarına geçirecek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman, "Sicili demokrasi bakımından oldukça kirli olanların, milletin iradesini ağızlarına dolayıp milleti yok sayanların çırpınışları boşunadır. Milliyetçi Hareket, milletin iradesini gasp etmeye çalışanların oyunlarını başlarına geçirecek ve adaletin yerini bulması için kurulduğu günden beri verdiği mücadeleden asla bir adım geri gitmeyecektir."dedi.

MHP'li Büyükataman: Milliyetçi Hareket, milletin iradesini gasp etmeye çalışanların oyunlarını başlarına geçirecek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman’ın İP Genel Başkanı’nın 14 Mayıs 2019 Tarihli Meclis Grup Toplantısında Sarf Ettiği “6 Mayıs Yargı Darbesi” sözlerine İlişkin yazılı açıklama yaptı.

MHP'li Büyükataman'ın açıklamaları şu şekilde:

Türkiye 31 Mart 2019 tarihinde -öncesinde yaşanan ve sonrası için planlanan hain emeller düşünüldüğünde- bir beka meselesine dönen Mahalli İdareler Seçimlerini gerçekleştirmiş ve büyük Türk milleti iradesini sandığa yansıtmıştır.

Sandığa yansıyan irade neticesinde çeşitli belediyeler çeşitli partilere devredilmiştir. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisinin ve AK Parti’nin yönetimindeki bazı büyükşehirlerde de PKK’nın siyasi kanadının ve kaosçu hanımefendinin partisinin desteği ile Cumhuriyet Halk Partisi söz sahibi olmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi her seçimin ardından olduğu gibi bu seçimin ardından da “Milletin iradesi her şeyin üzerindedir.” açıklaması yapmıştır. Devrettiği, itirazına ret cevabını aldığı yerlerde YSK hâkimlerini töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmak yerine karara saygı göstermiştir.

Sayım döküm cetvellerindeki yanlışlıkların düzeltilmesine dahi tahammül edemeyenlerin milletin iradesinden, sandığa yansıyan tercihe saygıdan bahsetmesi yavuz hırsızın ev sahibini bastırmaya kalkmasından farksızdır. Yasal süresi içerisinde yapılan ve kanuni bir hak olan itiraz süreçleri boyunca, milletin sandığa yansıyan iradesinin gasp edildiği şüphelerinin ete kemiğe bürünmesiyle Cumhur İttifakı, İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine aşama aşama itirazlarını yapmıştır. Bu arada sürekli azalan oy farkı birilerinin paniklemesine, telaşlanmasına hatta –akıl babaları gibi- kozmik oda operasyonlarına tevessül etmesine sebebiyet vermiştir. Ve tabii dillerden düşmeyen aynı söz: Halkın sandığa yansıyan iradesi gasp ediliyor.

Evet, halkın sandığa yansıyan iradesi gasp edilmeye çalışılmış ancak yanlış hesap YSK’dan dönmüştür. Birileri usulsüzlükler bu kadar ayyuka çıkmışken, biz çalmadık, diyerek bu işin içinden sıyrılamaz.

15 Temmuz’a “darbe” diyemeyenler 6 Mayıs günü YSK’nin verdiği kararı “6 Mayıs yargı darbesi” olarak nitelendirmektedir. Geriye doğru bir inceleme yaptığınızda bir kaynaktan yönlendirildiğini, söylem birliğine sahip olduğunu göreceğiniz zillet ortakları; kavramları sulandırma, karmaşa çıkartıp işin içinden sıyrılma peşindedir. Milliyetçi Hareket buna izin vermeyecektir.

31 Mart gecesinden beri gerek adayları ve gerekse Zillet İttifakının meşru ve gayrimeşru bileşenleri “Mazbatayı verin.” çığırtkanlığı ile Türk kamuoyunu yanıltmaya; YSK’yı kamuoyunun da desteğiyle baskı altına almaya çalışmış; kendilerinin çeşitli il ve ilçelerde kullandıkları yasal hakkın İstanbul’da kullanılmasını engelleme teşebbüsleriyle milletin iradesine asıl darbeyi kendileri vurmuştur.

Bugünkü Meclis Grubunda “6 Mayıs 2019 günü aziz milletimizin iradesine darbe yapılmıştır. Bu darbeye sessiz kalmayacağız. Bağımlı yargı yoluyla millet iradesinin gasp edilmesi ikinci bir 28 Şubat darbesidir.” sözleriyle hedef şaşırtmaya kalkışan HDP’nin ortağı İP’in başı ne zamandan beri demokrasi âşığıdır?

Milletin iradesine ve üzerine kurşunlar yağdıran, bombalar atan FETÖ’nün yargıdaki kollarına kendisini bırakırken yargıya güven açıklaması yapan hanımefendi, şimdi neden yargıya güvenmemektedir? FETÖ’nün yargısı ile Türk Milliyetçilerine darbe yapmaya kalkışanların Türk yargısına güvenmeleri zaten tezat olacaktır.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün sloganlarını 15 Temmuz’dan önce meydan meydan gezerek haykıran ve 15 Temmuz’un işaret fişeği gibi davranan hanımefendi mi millet iradesinden söz etmektedir?

Ufukta seçim yokken yakında Başbakan olacağının müjdesini(!) veren hanımefendi sandığın dışından medet umarken hangi milletlerin / kimlerin menfaatini gütmekteydi?

Sicili demokrasi bakımından oldukça kirli olanların, milletin iradesini ağızlarına dolayıp milleti yok sayanların çırpınışları boşunadır. Milliyetçi Hareket, milletin iradesini gasp etmeye çalışanların oyunlarını başlarına geçirecek ve adaletin yerini bulması için kurulduğu günden beri verdiği mücadeleden asla bir adım geri gitmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 17:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER