MHP’li Akçay: Siz bizatihi PKK’nın ta kendisi olmuşsunuz

TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay “HDP’li bir milletvekili eli silahlı teröristleri anıp övgüler düzdü. Eli silahlı teröristleri anıp övgüler düzdükten sonra “Biz Kemal Pir’iz.” demek “Biz PKK’yız.” demektir. Biz sizi terörist destekçisi olarak söylüyoruz. Ama noksan söylemişiz; siz bizatihi PKK’nın ta kendisi olmuşsunuz!” dedi.

MHP’li Akçay: Siz bizatihi PKK’nın ta kendisi olmuşsunuz

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM Genel Kurulu konuşmasında, şunları kaydetti:

HDP, bağnazlığın, kin ve nefret dolu tutum ve söylemlerde dibini buldu

TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın teröristleri övmesi üzerine söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay,“ Gerçekten bağnazlığın, kin ve nefret dolu tutum ve söylemlerin dibini buldular, bundan ötesi olmaz. Tahammülsüzlük o kadar olmuş ki bir konuşmayı alkışlayanlara bile her türlü hakareti edecek kadar kendinizden geçmişsiniz. Buradan Süleyman Soylu’yu da tebrik ediyorum. İade ettiğiniz o sözleri de milyar kere biz de size iade ediyoruz.” dedi.

Siz bizatihi PKK’nın ta kendisi olmuşsunuz!

MHP’li Akçay sözlerine şöyle devam etti: “Anayasa’nın temel niteliklerine milletin, ülkenin, devletin birlik bütünlüğüne her türlü aykırı sözü burada işittik. Hele bir konuşmacı, bu kadar bağnaz, kin ve nefret dolu, kendinden başkasını hep tahkir eden, ötekileştiren, hatta terörize eden üslubunu Hacı Bayram Velilerin, Pir Sultan Abdalların, Hacı Bektaş Veli’nin sözleriyle maskeleyip soslayıp en önce bu büyük zatların ruhunu incitti. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, Mahir Çayan, “İbo” lakabıyla bilinen o Kaypakkaya’yı, eli silahlı örgütçü teröristleri anıp övgüler düzdükten sonra “Biz Kemal Pir’iz.” demek “Biz PKK’yız.” demektir. Biz de sizi terörist destekçisi olarak söylüyoruz. Ama noksan söylemişiz; siz bizatihi PKK’nın ta kendisi olmuşsunuz!”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER