MHP lideri Bahçeli’nin Anneler Günü mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bahçeli mesajında şu ifadelere yer verdi:

MHP lideri Bahçeli’nin Anneler Günü mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bahçeli mesajında şu ifadelere yer verdi:

Fedakârlık abideleri olan annelerimiz, hayatları boyunca ailelerinin yaşaması ve çocuklarının var olabilmesi için takdire şayan bir çabayı hiç düşünmeden, hesapsız bir şekilde yerine getirmişler, kendilerinden sonraki nesillere bu kutsal görevin nasıl taşınacağını öğretmişlerdir.

Günümüz şartlarında ağırlaşan hayat şartlarına karşı ailesinin geçimine yardım eden,yılların getirdiği zorlukların çizgiler halinde yüzlerine yansımasına aldırmadan mücadelelerini sürdüren annelerimizin,hangi yaşta olursak olalım,bizlere öğretecekleri daha çok tecrübeleri vardır.

Annelerimizi hiç üzmeden, kutsal bir emanet gibi hayatlarının sonuna kadar en değerli varlığımız olarak üzerlerinde titrememiz hepimizin bu fani hayattaki manevi görev ve vecibeleri arasındadır.

Akılla duygunun, heyecanla sağduyunun, yılgınlıkla azmin arasında yaşanacak çatışma ve ikilemler, öncelikle annelerimizin yol gösterici, hikmet ve hidayete davet eden nasihatleriyle aşılacaktır.

Hem maddi, hem de manevi hayatımızda annelerimizin yeri doldurulamaz önem ve kıymeti bulunmaktadır. Nitekim “Cennet annelerin ayakları altındadır” kutlu seslenişi bunun en bariz kanıtıdır.

Elbette, elleri öpülesi annelerimizi sadece yılın bir gününde hatırlamamız doğru değildir. Onlara, yaşadığımız müddetçe en değerli hazinemiz olarak saygıyla, şükranla ve büyük bir hürmetle yaklaşmamız en öncelikli manevi sorumluluklarımız içindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, yemeyen yediren, giymeyen giydiren, göz nuruyla, binbir emekle bizleri büyüten annelerimizin Anneler Günü’nü canı gönülden kutluyorum. Muhterem Annemi rahmet, hürmet, hasretle anıyorum.

Çocuklarını genç yaşta vatan topraklarına emanet eden şehit analarımıza da saygı ve sevgilerimi sunuyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bu vesileyle bildirmek istiyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 20:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER