MHP Lideri Bahçeli Ülkü Ocakları Başkanları ile iftarda biraraya geldi

MHP Lideri Bahçeli, Ülkü Ocakları İl ve İlçe Başkanları ile iftarda biraraya geldi.

MHP Lideri Bahçeli Ülkü Ocakları Başkanları ile iftarda biraraya geldi

MHP Lideri Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde düzenlenen iftar programında Ülkü Ocakları İl ve İlçe Başkanları ile biraraya geldi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'le bir toplantı yapan ocak başkanları sonrasında MHP Genel Merkezine geçerek iftar programına katıldılar.

İftar programında konuşma yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ateş, içinde olduğumuz ramazan ayının tarihi önemini vurguladı: “Bu sene, partimizin ve ocağımızın kuruluşunun 50. yılını, milli mücadelemizin başlamasının ise 100. yılını kutluyor olmamızdan dolayı bu ramazan bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Bütün bu hususiyetleri taşıyan bu senenin mübarek ramazan ayında, Liderimizin iftar sofrası etrafında inşa edilen manevi köprülerle; kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut hâkim olmuştur.”

Sinan Ateş, Ülkü Ocaklarının sanat ve kültür alanında yaptığı çalışmaları da dile getirdi: “Daha akademik hale getirilmiş olan Ülkü Ocakları dergimizin yanı sıra, ismini Liderimizden ilham alarak Bilge-Türk olarak koyduğumuz, ortaöğretime yönelik bir dergi ve bir de Dönence ismiyle kültür, sanat, edebiyat dergimizi çıkarıyoruz. Ayrıca ramazan ayı boyunca teşkilatlarımızda iftar sofraları kurulmuş ve herkese soframız açık olmuştur. Öte yandan 2 tiyatro ekibimiz Namık Kemal’in “Vatan Yahut Silistre” oyunu ile Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun “Her Bizans’a Bir Fatih” oyununu iftar sonraları sergilemektedirler.”

Sinan Ateş,“Sayın Genel Başkanım, tiyatro faaliyetlerini çok önemsiyoruz. Bu faaliyetler vesileyle Ülkü Ocaklarının sosyal nüfuzunu artırmayı, insanlara dokunmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki iki ay içerisinde çocuk oyunlarımızı da benzer şekilde sergileyeceğiz. Bir yıl içerisinde tiyatro ekibimizin 300 oyun sahnelemesini hedefliyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 17:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER