MHP'li Yalçın: Yel kayadan ne götürürse, MHP muarızı devşirme siyasetçiler de partimize o kadar zarar verebilir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 'Bahçeli krizlerin ortağıdır' söylemi üzerine açıklamalarda bulundu. Yalçın, MHP'nin Türk milletinin gözbebeği, sağduyu ve toplumsal barışın mihengi olduğunu defalarca ispatladığını söylerken “Yel kayadan ne götürürse MHP muarızı alçak dönme ve devşirme siyasetçiler de partimize o kadar zarar verebilir.” ifadelerini kullandı.

MHP'li Yalçın: Yel kayadan ne götürürse, MHP muarızı devşirme siyasetçiler de partimize o kadar zarar verebilir

MHP'nin iktidara ortak olduğu dönemlerde; ferasetli, basiretli ve sağduyulu devlet yönetiminin sayısız örneklerini verdiğini aktaran Yalçın, bu iddianın aksine bugün ve 57. Hükümet döneminde, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin fevkalade saygın, ölçülü, seviyeli ve demokratik tutumunun politikacılara örnek oluşturduğunu söyledi.

Ayrıca Yalçın, son 25 yılda Türk milliyetçileri tarafından ortaya atılmış bütün projelerde, bütün siyasi çıkışlarda 'Devlet Bahçeli'nin imzasının olduğunun altını çizerken 'Siyaset Devşirmesi' dediği Babacan tarafından ortaya atılan bu iddia için; “Yel kayadan ne götürürse MHP muarızı alçak dönme ve devşirme siyasetçiler de partimize o kadar zarar verebilir.” ifadelerini kullandı.

Konuya ilşkin Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın'ın açıklaması ise şöyle:

AĞZININ PAYI VERİLDİĞİ HALDE...

Bir siyaset devşirmesi, Genel Başkanımız tarafından ağzının payı verildiği halde hâlâ “Bahçeli krizlerin ortağıdır” demeye ve halt etmeye devam etmektedir. Kastettiği ise bugün ve 57. Hükümet dönemidir.

MHP; geçmişte yer aldığı bütün hükümetlerde verdiği hizmetlerle göz doldurmuş; Türk milletinin gözbebeği; sağduyu, itidal ve toplumsal barışın mihengi olduğunu defalarca ispatlamıştır.

MHP, iktidara ortak olduğu dönemlerde; ferasetli, basiretli ve sağduyulu devlet yönetiminin sayısız örneklerini vermiştir. Bu siyaset döneğinin hakikatleri setretmeye dönük ve asılsız iddialarını çürütmeye, içinde MHP’nin de yer aldığı 57. hükümet yeterlidir.

SİYASET KALPAZANLARINA HATIRLATMAKTA FAYDA VARDIR

57. hükümet;Türkiye’nin nazik bir döneminde,ülkede toplumsal barışı hâkim kılmak vekutuplaşmayı ortadan kaldırmak,siyasetin yelpazesindeki çeşitli kesimleri içine alan geniş tabanlı bir “millî mutabakat” kabinesi oluşturmak için bizzat Devlet Bahçeli'nin girişimiyle kurulmuştur.

57. hükümette, MHP’den zerre kadar hoşlanmadıkları hâlde Sayın Devlet Bahçeli’nin uzattığı zeytin dalına hayır diyemeyerek ön yargılarını gidermek zorunda kalan politikacıların yer aldığını bugünün siyaset kalpazanına hatırlatmakta fayda vardır.

Sayın Devlet Bahçeli’nin gerek o dönemdeki gerekse bugün fevkalade saygın, ölçülü, seviyeli ve demokratik tutumu; sonraki yıllarda politikacılara örnek oluşturmuştur.

TÜRK MİLLİYETÇİLERİ TARAFINDAN ORTAYA ATILMIŞ BÜTÜN PROJELERDE DEVLET BAHÇELİ İMZASI VARDIR

Türkiye’de sosyal barış ve kutuplaşmanın yok edilmesi adına son 25 yılda Türk milliyetçileri tarafından ortaya atılmış bütün projelerde, bütün siyasi çıkışlarda “Devlet Bahçeli” imzası vardır.

Aziz milletimiz; MHP’nin toplum vicdanında sağduyuyu temsil ettiğini, birlik ve bütünlüğümüzün sigortası olduğunu, herkesin sosyal barış ve huzur ikliminde hayat sürmesini şiar edindiğimizi takdir etmektedir.

Diyeceğimiz odur ki “Yel kayadan ne götürürse MHP muarızı alçak dönme ve devşirme siyasetçiler de partimize o kadar zarar verebilir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER