MHP'li Osmanağaoğlu: Boyun borcumuz neyse gereğini yapmaya devam edeceğiz!

MHP Genel Sekreter Yardımcısı İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu TBMM’de Dışişleri Bakanlığı Bütçesi görüşmelerinde konuştu. Osmanağaoğlu “Canımızdan aziz bildiğimiz vatan için; boyun borcumuz neyse gereğini yapmaya, size ve sahiplerinize rağmen devam edeceğiz!” dedi.

MHP'li Osmanağaoğlu: Boyun borcumuz neyse gereğini yapmaya devam edeceğiz!

MHP Genel Sekreter Yardımcısı İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu TBMM’de Dışişleri Bakanlığı Bütçesi görüşmelerinde konuştu. Konuşmasında; “Türkiye’nin sinir ve sınır uçlarıyla oynandığına” dikkat çeken Osmanağaoğlu; “Bir yandan stratejik müttefik kisvesiyle coğrafyamıza konuşlananların oyunları, diğer yandan terörün yanı başımızda meşruiyet kazanma çalışmaları; bardağı taşırma noktasına getirmiştir. Fakat gerilimin tırmandığı anlarda Türk Hariciyesi; kırılma noktalarına etkin müdahalelerde bulunmuştur. Bağımsız Türk yargısına dil uzatan diplomatik küstahlığa, verilen tepki de bunlardan birisidir. Derin bir geleneğin köklerinden beslenen Dışişleri Bakanlığı; fay hatlarını dizginleyerek, hem sulh ve sükûnun bozulmasını önlemekte hem de muhataplarımıza kararlı mesajlar vermektedir. Bahse konu üslupsuzluğun müsebbibi olan elçiler, bilahare geri adım atmışlardır. İşte bu başarı; Dışişleri Bakanlığı’nın diplomatik zaferlerinden birisidir.” dedi.

Dışişleri Bakanlığına Teşekkür
“FETÖ’nün lobicilik çalışmalarıyla tezgâhlanan girişimler netice almış; hem Avrupa’da hem de Amerika’da vatandaşlarımızın açtığı yasal dernekler kapatılmıştır. Pennsylvania’daki alçağın verdiği sufleyle konuşan Amerikalı yetkililer; ülkücüleri, terör örgütü olarak nitelendirmiştir. İşte Türkiye’yi köşeye sıkıştırma planının bir başka perdesi olan bu hukuk cinayetine; Dışişleri Bakanlığımız hak ettiği tepkiyi göstermiştir. Meselenin takipçisi olacağını belirtmiştir. Her şeyden önce bir Türk milliyetçisi olarak, bakanlığımızı bu duruştan dolayı tebrik ediyorum.” diyen Tamer Osmanağaoğlu “ Canımızdan aziz bildiğimiz vatan için; boyun borcumuz neyse gereğini yapmaya, size ve sahiplerinize rağmen devam edeceğiz!” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER