MHP'li Büyükataman: Milletimiz müsterih olsun: İt ürüyecek, kervan yürüyecek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, İsveç Parlamentosu’nun ve Sol Parti üyelerinin HDP’nin Erbil Temsilciliğine ziyaret gerçekleştirmesi üzerine açıklamalarda bulundu.

MHP'li Büyükataman: Milletimiz müsterih olsun: İt ürüyecek, kervan yürüyecek

Batı'nın kendi coğrafyası dışındaki coğrafyalarda terörü meşru gördüğünü aktaran Büyükataman, İsveç Parlamentosu’nun ve Sol Parti üyelerinin bebek katili Apo’nun fotoğrafının duvarda asılı olan HDP'nin Erbil Temsilliğini ziyaret etmesini örnek gösterirken Avrupa'nın değerlerini sorgulamanın vaktinin çoktan geldiğini söyledi.

Ayrıca, 'HDP’yi meşrudur' söylemleriyle gündeme gelen CHP ve İP için, "Duvarlarında bebek katilinin fotoğrafı bulunan HDP binası hakkındaki görüşlerini, merak etmemek elde değildir." ifadelerini kullanan Büyükataman, "Milletimiz müsterih olsun: İt ürüyecek, kervan yürüyecek." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, açıklamasında şunları kaydetti:

AVRUPA'NIN DEĞERLERİNİ SORGULAMANIN VAKTİ ÇOKTAN GELDİ

"İsveç Parlamentosu’nun ve Sol Parti üyelerinin HDP’nin Erbil Temsilciliğine gerçekleştirdiği ziyarette bebek katili Apo’nun fotoğrafının duvarda asılı olması, Avrupa’nın sahip olduğu değerleri sorgulamanın vaktinin çoktan geldiğini göstermektedir.

Merhum Akif’in “tek dişi kalmış canavar” olarak tarif ettiği Batı medeniyetinin geçen zaman içerisinde bir arpa boyu yol alamadığı açıktır. Kendi değerlerine ve ülkelerine yapılan en küçük eleştiriye bile tahammülü olmayan Batı, diğer coğrafyalarda terörü meşru görmektedir.

BU PARLAMENTERLER, PKK'YI TERÖR ÖRGÜTÜ GÖRMÜYOR!

PKK’nın uzantısı olduğu yönünde herhangi bir şüphe bulunmayan HDP’yi meşru bir siyasi parti olarak görüp Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye kalkan İsveç, bebek katilinin fotoğrafı önünde poz veren parlamenterleri ile PKK’yı da terör örgütü olarak tanımadığını göstermiştir.

Terör örgütü üyelerine ülkelerinde alan açan AB’nin ve terörü finanse eden ABD’nin kendi ülkelerinde Ülkü Ocaklarını yasaklama girişimlerinin asıl gerekçesi, bu ülkelerin terör örgütleri ile olan sıkı fıkı dostluğuna bakıldığında kendini göstermektedir.

HDP’yi meşru ve makbul gösterme gayreti içerisindeki CHP'nin ve başta İP olmak üzere tüm yancılarının, duvarlarında bebek katilinin fotoğrafı bulunan HDP binası hakkındaki görüşlerini merak etmemek elde değildir. Milletimiz müsterih olsun: İt ürüyecek, kervan yürüyecek."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER