MHP'li Arkaz: Çocuklarımıza Kür Şad’dan Alparslan’a, Fatih Sultan Mehmet’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar şanlı tarihimizi anlatmalıyız

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, Kadına Yönelik Şiddet Komisyonu Toplantısında konuya ilişkin konuşma yaptı. Arkaz konuşmasında, "Çocuklar bizim geleceğimizin mimarı olacaklar. Onlara kahramanlarımız olan, Kür Şad’dan Alparslan’a, Fatih Sultan Mehmet’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar şanlı tarihimizi anlatmalıyız." ifadelerini kullandı.

MHP'li Arkaz: Çocuklarımıza Kür Şad’dan Alparslan’a, Fatih Sultan Mehmet’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar şanlı tarihimizi anlatmalıyız

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu çalışmaları kapsamında TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve TV kanalları yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; kadına yönelik şiddet konusunda televizyon yayınlarının etkisine dair açıklamalarda bulundu.

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, konuşmasında şunları kaydetti:

"Televizyon kanalları, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemli bir parçasıdır.

Özellikle tüm aile fertlerinin izleyebildiği yani genel izleyici kitlesine yönelik programların; Türk toplumunun değerlerine, kültürümüze, ahlakımıza uyumlu olması gerekiyor.

Çocuklar ve gelişim çağında olan gençler için olumsuz örnek oluşturabilecek rahatsız edici görseller, ekranlardan uzak tutulmalı; program ve dizilerde şiddetin reklamının yapılmasına engel olunmalıdır.

Namus ve töre cinayeti, psikolojik şiddet, vahşet ve kadına yönelik şiddeti konu alan programlardan uzak durmalıyız.

Ailesiyle veya tek başına televizyon izleyen çocuklarımıza kendi değerlerimizi, kendi kültürümüzü ve mutlaka kendi kahramanlarımızı öğretmeliyiz.

Çünkü berrak zihinlerle iyi yetişmiş çocuklar bizim geleceğimizin mimarı olacaklar.

Onlara Aziz Sancar’ı, Uğur Şahin’i, Özlem Türeci’yi ve Halil İnalcık Hocayı örnek göstermeliyiz.

Çocuklarımıza, sahte süper kahramanların şiddet içerikli görüntülerinin yerine; gerçek kahramanlarımız olan, Kür Şad’dan Alparslan’a, Fatih Sultan Mehmet’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar şanlı tarihimizi anlatmalıyız.

Tomris Hatun’u, Halide Edip’i, Onbaşı Nezahat’ı, Kara Fatma’yı ve Zübeyde Hanım’ı tanıtmalıyız.

Geleceğin Büyük Türkiye’sinin umudu olan çocuklarımızı ekranlardaki zararlı içeriklerden mutlaka korumalıyız.

Bu noktada TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim EREN Bey’e sormak istiyorum.

Öncelikle TRT olarak sizler şiddetin ekranlardan uzak tutulması için öncülük yapmalısınız.

Ardından genel izleyici kitlesine yönelik ailecek izlenebilecek yapımlarla değerlerimizi çocuklarımıza öğretmelisiniz.

Bu noktalarda bir çalışmanız var mıdır? Gerekirse diğer televizyon kanalları ile ortak bir proje gerçekleştirilebilir mi?"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER