MHP'li Akçay: Kılıçdaroğlu'na tavsiyemiz; Türkiye’nin meselelerine Ankara merkezli bakmasıdır

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sakarya Meydan Savaşı ile ilgili söylemleri hakkında açıklama yaptı. Akçay açıklamasında, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin Kurtuluş Savaşı hakkında bilgisi olmadığını ortaya koyduğunu söylerken Kılıçdaroğlu'dan için "Hem de memleket coğrafyasını bilmediğini ortaya koymaktadır. Ayrıca Atatürk’ün Nutuk'unu da okumadığı anlaşılmaktadır." dedi.

MHP'li Akçay: Kılıçdaroğlu'na tavsiyemiz; Türkiye’nin meselelerine Ankara merkezli bakmasıdır

Konuyla ilgili MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'ın Kılıçdaroğlu'na, Ankara'dan yola çıktığında önce Polatlı yakınındaki ( CHP Genel Merkezi'ne 60 km) Sakarya Savaşı'nın idare edildiği Alagöz Karargah Müzesi'ne ziyaret tavsiyesinde bulunduğu açıklaması şöyle;

MİLLİ ÇIKARLARIMIZA MUHALEFET EDEN KILIÇDAROĞLU'DAN DA BU BEKLENİRDİ

"Kılıçdaroğlu'nun Sakarya Meydan Savaşı ile ilgili talihsiz sözleri hem Kurtuluş Savaşımız hakkında bilgisi olmadığını hem de memleket coğrafyasını bilmediğini ortaya koymaktadır. Ayrıca Atatürk’ün Nutuk'unu da okumadığı anlaşılmaktadır.

"Bugünkü CHP ile Atatürk’ün CHP'si arasında dünyalar kadar fark var" diyerek Atatürk düşmanlarını CHP'ye dolduran,terör örgütleriyle işbirliği yapan, milli çıkarlarımıza muhalefet eden, ülkesine ve tarihine emperyalistlerin gözüyle bakan Kılıçdaroğlu'ndan da bu beklenirdi.

KILIÇDAROĞLU'NA TAVSİYEMİZ; TÜRKİYE'NİN MESELELERİNE ANKARA MERKEZLİ BAKMASIDIR

Kılıçdaroğlu'na tavsiyemiz Ankara'dan yola çıktığında önce Polatlı yakınındaki ( CHP Genel Merkezi'ne 60 km) Sakarya Savaşı'nın idare edildiği Alagöz Karargah Müzesi'ni ziyaret etmesidir.

Akabinde Polatlı Tarihi Alanlar Müzesi'ni ve şehitlikleri ziyaret ettikten sonra Polatlı'nın çıkışında yolun solundaki Kartaltepe Mehmetçik Anıtı ile Müzeyi ve sağındaki Duatepe'yi ziyaret etmesidir.Türkiye’nin tarihine, coğrafyasına ve meselelerine Ankara merkezli bakmasıdır."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER