MHP'li Adan: CHP; peşine takılıp dağ bayır dolaştığı FETÖ’cülerin, PYD ve PKK’lıların savunucusu pozisyonundadır

"CHP vekilleri, edep ve haysiyet sınırlarını zorlayarak, MHP'ye 'yavru muhalefet' diye hitap ederek, nifak tohumları ekmeye çalışmaktadır. MHP, 'yavru muhalefet' değildir. Fakat unutulmamalıdır ki esasen CHP de 'ana muhalefet' değildir. CHP, peşine takılıp dağ bayır dolaştığı FETÖ'cülerin, kendi milletvekillerinin güzelleme yaptığı PYD ve PKK'lıların savunucusu pozisyonundadır"

MHP'li Adan: CHP; peşine takılıp dağ bayır dolaştığı FETÖ’cülerin, PYD ve PKK’lıların savunucusu pozisyonundadır

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "CHP vekilleri, edep ve haysiyet sınırlarını zorlayarak, MHP'ye 'yavru muhalefet' diye hitap ederek, nifak tohumları ekmeye çalışmaktadır. MHP, 'yavru muhalefet' değildir. Fakat unutulmamalıdır ki esasen CHP de 'ana muhalefet' değildir. CHP, peşine takılıp dağ bayır dolaştığı FETÖ'cülerin, kendi milletvekillerinin güzelleme yaptığı PYD ve PKK'lıların savunucusu pozisyonundadır." değerlendirmesinde bulundu.

Adan, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'nin bugünkü halinin, Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının karakterinden koparak uzaklaştığını belirterek, mevcut CHP modelinin, 1977'de Milliyetçi Cephe Hükümeti'ni parçalamak için bakanlık pazarlayarak vekil devşiren ve sinsi oyunlarla iktidar deviren "Güneş Motel"in CHP'si olduğunu ileri sürdü.

MHP'nin son zamanlardaki tavrını, kendi kirli pazarlıklarıyla aynı türde değerlendiren CHP'nin, MHP'yi ve onun temsil ettiği değerleri idrak edemediğini vurgulayan Adan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

CHP’nin bugünkü hali Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının karakterinden koparak uzaklaşmıştır. Artık mevcut CHP modeli; 1977’de Milliyetçi Cephe Hükûmeti’ni parçalamak için bakanlık pazarlayarak vekil devşiren ve sinsi oyunlarla iktidar deviren GÜNEŞ MOTEL’in CHP’sidir. Onlar; MHP’nin son zamanlardaki tavrını da kendi kirli pazarlıklarıyla aynı türde değerlendirdikleri için ne Milliyetçi Hareket Partisi’ni ne de onun temsil ettiği değerleri idrak edebilmişlerdir.

CHP vekilleri; edep ve haysiyet sınırlarını zorlayarak MHP’ye “yavru muhalefet” diye hitap ederek nifak tohumları ekmeye çalışmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi; “yavru muhalefet” değildir. Fakat unutulmamalıdır ki esasen CHP de “ana muhalefet” değildir. CHP; peşine takılıp dağ bayır dolaştığı FETÖ’cülerin, kendi milletvekillerinin güzelleme yaptığı PYD ve PKK’lıların savunucusu pozisyonundadır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensupları her zaman bu toprakların evladı olmakla övünmektedir. CHP’yi bu duruma düşürenler ise kimin yavrusu, kimin kuyruğu olduğunu artık iyice ölçüp biçmelidir.

Partimizin ve Genel Başkanımızın her zamanki gibi doğru adımı attığının sağlaması; düşmanlarımızın memnuniyetsizliğidir. MHP’nin hamlesi Ankara’dan yükselmiş; karşılığında acı feryatlar “bu bir savaş ittifakıdır” diye titreyen Kandil Dağı farelerinden, Türkiye’ye çullanmak için sustada bekleyen sinsi FETÖ artıklarından gelmiştir.

MHP’nin duruşu; dosta güven, düşmana korku vermiştir. MHP’nin tavrı; davamızı ve ruhumuzu çok iyi kavrayan Türk milletinin gönlünde makes bulmuştur. Çünkü Millet MHP’nin sevdası demek, MHP de Milletin refleksi demektir. Bu parti milletin gönlünden ne geçtiğini, bu millet de MHP’lilerin aklından ve yüreğinden neler geçtiğini iyi bilir. Yüce Allah’a ve Milletimize olan inancımız, muhakkak bizi ülkemiz adına hayırlı başarılara taşıyacaktır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 17:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER