MHP Grup Başkanvekili Bülbül'den, CHP'li Altay'ın açıklamalarına yanıt: Ayaklarımızın altında çiğniyoruz

"Altay'ın, Genel Başkanımıza, partimize yönelik çok ağır, ahlaki seviyeleri son derece aşan bu ifadelerini ayaklarımızın altında çiğniyoruz. Asıl rezillik, meydanlarda bebek katili 'Apo'nun heykelini dikeceğim' diyen, Kobani eylemlerinde verdiği talimatla ülkede isyan faaliyeti ortaya çıkmasına, 35 ili yakıp yıkan, ölümlere sebep olan Selahattin Demirtaş için seferber olmaktır"

MHP Grup Başkanvekili Bülbül'den, CHP'li Altay'ın açıklamalarına yanıt: Ayaklarımızın altında çiğniyoruz

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve partisine yönelik çok ağır, ahlaki seviyeleri son derece aşan ifadelerini ayakları altında çiğnediklerini söyledi. 

Bülbül, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Alaattin Çakıcı'nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile arasında geçen bir polemik sebebiyle CHP tarafından ağır hakaretlere uğraması üzerine Bahçeli'nin, dün görüş ve düşüncelerini ifade ettiğini anımsattı.

Burada dikkatlerden kaçmayan hususun, bu meseleler üzerinden MHP ve Cumhur İttifakı'nın üzerine gelinme çabası olduğunu kaydeden Bülbül, "Bunun ahlaki hiçbir tarafı yoktur. Alaattin Çakıcı böyle bir mektup yazıp, Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili değerlendirme yaptıysa, bunda eğer hukuka aykırılık, bir hakaret, bir suç unsuru görülüyorsa, bunun için başvuru mercileri bellidir. Bu noktada gerekenler yapılır. Ancak ona karşılık olarak yeniden başka bir hakaret yolunu seçmek ve oradan siyasi bir kurnazlıkla başka işleri kotarmaya çalışmak hiçbir şekilde kabul edilemez." değerlendirmesinde bulundu. 

Bülbül, CHP'li Altay'ın bugünkü basın toplantısındaki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve partisine yönelik çok ağır, ahlaki seviyeleri son derece aşan ifadelerini ayakları altında çiğnediklerini söyledi. 

Çakıcı'nın, üzerine atılı suçlar nedeniyle uzun yıllar cezaevinde kaldığına işaret eden Bülbül, Bahçeli'nin bu noktada hassasiyetlerini dile getirdiğini söyledi. 

Bahçeli'nin ifade ettiği hususların, son derece önemli olduğunu vurgulayan Bülbül, "Genel Başkanımız, Sayın Kılıçdaroğlu'nun bir girdabın içerisinde olduğunu, hezeyan ve melanet içerisine düştüğünü ifade etmiştir. Bugüne kadar CHP, genel başkanlara bu şekilde ifadeler kullanılmasına karşı çıkıyorsa, buna bu kadar tepki gösteriyorsa, bu zamana kadar Sayın Genel Başkanımıza, özellikle Türkiye ve Türk düşmanı olan terör örgütleri tarafından birçok defa çok ağır hakaretlerle, saldırılarla muhatap olduğu süreçlerde tek kelime CHP tarafından duymuş değiliz. Samimiyet testi yapılması gerekiyorsa o testte sınıfta kalacak olan mutlaka CHP olacaktır." ifadelerini kullandı. 

-  "PYD ve PKK'lı teröristlere sahip çıkmaktır, asıl rezillik, seviyesizlik"

Bahçeli'nin, CHP'nin değerlendirmelerini rezillik olarak nitelendirdiğini vurgulayan Bülbül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz bu ifadeleri kullanırken boşuna kullanmıyoruz. Asıl rezillik, seviyesizlik, müfterilik şunlardır, PKK'yı terör örgütü olarak görmeyenlerle kader ve güç birliği yapmaktır. Meydanlarda bebek katili 'Apo'nun heykelini dikeceğim' diyen, Kobani eylemlerinde verdiği talimatla ülkede isyan faaliyeti ortaya çıkmasına sebep olup, 35 ili yakıp yıkan ve ölümlere sebep olan Selahattin Demirtaş için seferber olmaktır. PKK'lı terörist Sakine Cansız'a sahip çıkan, arkasından ona ağıt yakan ve DHKP-C başta olmak üzere bütün aşırı sol terör örgütleriyle, terör odaklarıyla iç içe olan CHP İstanbul İl Başkanı'na sahip çıkmak ve onu desteklemektir. Rezillik, seviyesizlik arıyorsak, PKK'nın Suriye kolu olan PYD ve YPG'yi halk kahramanı yerel güçler olarak görmek ve ona yönelik operasyonlarda, örneğin Zeytin Dalı Operasyonu'nda 'Afrin'in merkezine girilmesin' diyerek, PYD ve PKK'lı teröristlere sahip çıkmaktır, kol kanat germektir, asıl rezillik, seviyesizlik. Ülkeye düşman olan bütün yapılara karşı yürütülen mücadelelerde destan yazan İHA'ları, SİHA'ların Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde masum halkı bombaladığı yönünde iftiraları atmaktır asıl rezillik ve seviyesizlik. Terörist cenazelerine katılıp, tabutlarına omuz vermektir. Şehit savcımız Yavuz Selim Kiraz'ın katillerine, DHKP-C'li teröristlere sahip çıkmak veya sahip çıkanları himaye etmektir asıl rezillik. Türk devletini, hendek operasyonlarında savaş suçu işlemekle suçlayan, PKK'yı terör örgütü olarak kabul etmeyen Tabipler Birliği üst yönetimine sahip çıkmaktır, asıl rezillik ve seviyesizlik." 

Bülbül, 15 Temmuz hain darbe girişiminin "kontrollü darbe" olduğunu ifade etmenin, FETÖ'ye sahip çıkar duruma gelmenin, 15 Temmuz sonrasında Adana mitinginde FETÖ'cü sözde gazeteci ve yazarların teker teker isimlerinin Kılıçdaroğlu tarafından anons edilerek, sahip çıkılmasının asıl rezillik olduğunu ifade etti.

-"CHP'nin ifadeleri bühtandır"

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül şöyle devam etti:

"10 Kasım'da, Anıtkabir'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önünde saygı ile eğilip arkasından terörist Seyit Rıza'nın heykelinin önünde Tunceli'de saygı duruşunda bulunmaktır, asıl rezillik ve seviyesizlik. Yine bebek katilinin posterleriyle, Atatürk posterlerinin yan yana geldiği mitinglerde, kol kola ve omuz omuza teröristler ve terör sevicilerle beraber olmaktır, seviyesizlik ve rezillik. Ermenistan işgal ettiği topraklardan çıkarılmaya çalışıldığı Karabağ harekatında daha ilk saatlerinde Türkiye'den askeri yardım gittiğini kaygıyla izlediğini ifade etmektir, asıl rezillik ve seviyesizlik. Bu ve buna benzer birçok meseleyi arka arkaya sıralayabileceğimiz birçok rezilliğe, seviyesizliğe ne yazık ki bugünkü CHP yönetimi sırasıyla teker teker imza atmaktadır. Bu siyasi duruşlarından vazgeçmemektedirler."

CHP ve yönetiminin bugün itibarıyla bir milli güvenlik sorunu haline geldiğini öne süren Bülbül, "Özellikle en son gelişmeler çerçevesinde Türkiye'nin, cumhuriyetimizin kurucu değerlerini ve anayasamızın değiştirilemez maddelerini tamamen yok edecek derecede terör ve terör örgütünün gündemine teslim olan bir anayasa görüşmeleri sürecine dahil olduğunun ortaya çıktığı bir dönemde, CHP'nin bugün MHP'ye ve Genel Başkanımıza ortaya koyduğu ifadeler bühtandır, bunlar asla kabul edilemezdir."

- "Hak ettikleri tokadı yiyecekler"

Bülbül, MHP'nin her zaman Türk milletinin, Türk devletinin, hukukun ve demokrasinin yanında yer aldığını, attıkları her adımın, yaptıkları her işin demokrasiye, hukuka, ahlaka uygun olarak gerçekleştiğini belirtti. 

MHP'nin attığı adımların şeffaf olduğunu kaydeden Bülbül, "Karanlık kapılar ardında, gizli anlaşmalarla, Türkiye'nin ve Türk milletinin kaderini yerle bir etmekle, bunlar için çaba sarf edenlerle beraber olanlar elbet bir gün milletimizden de hak ettiği tokadı yiyeceklerdir." dedi. 

 CHP'nin gayri milli bir siyaset yürüttüğünü belirten Bülbül, "Milletimize kan ağlatan, acılara sebep olan, on binlerce insanımızın mağduriyetine, ölümüne sebep olan yapılarla beraber olmayı kendisine mübah görenler, haklı görenler, kalkıp bugün MHP'ye laf söyleyemezler." diyerek, sözlerini tamamladı.

AA

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 19:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER