Lütfü Türkkan'dan özür videosu: Küfür ettiği şehit yakınından ve şehit ailelerinden özür dilemedi

Bingöl'de şehit ağabeyi Tahir Gümren'e küfür eden İP'li Lütfü Türkkan, hakaret etmediğini iddia iddia ettiği paylaşımlarının ardından gece yarısı bir özür videosu yayınladı. Türkkan, konuşmasının sonunda İP Genel Başkanı Meral Akşener'den, tüm kadınlardan, partili arkadaşlarından ve Türk milletinden özür diledi. Türkkan'ın küfür ettiği şehit yakınından ve şehit ailelerinden özür dilememesi ise dikkatlerden kaçmadı. Bu durum da sosyal medyada tepki çekti.

Lütfü Türkkan'dan özür videosu: Küfür ettiği şehit yakınından ve şehit ailelerinden özür dilemedi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Bingöl'de esnafı ziyaret sırasında İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın bir şehit ağabeyine küfür ve hakaret etmesi büyük tepki çekmişti. Yaşanan olay sonrası Türkkan, Twitter hesabından "Milletimize arzımdır" mesajıyla bir özür videosu paylaştı.

SADECE KÜFÜR ETTİĞİ ŞEHİT AĞABEYİNDEN VE ŞEHİT AİLELERİNDEN ÖZÜR DİLEMEDİ

Kamuoyunun tepkileri üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Türkkan'ın özür videosundan bir detay gözlerden kaçmadı. Türkkan, konuşmasının sonunda İP Genel Başkanı Meral Akşener'den, tüm kadınlardan, partili arkadaşlarından ve Türk milletinden özür diledi. İP'li Türkkan'ın küfür ettiği şehit yakınından ve şehit ailelerinden özür dilememesi ise dikkatlerden kaçmadı. Bu durum sosyal medyada zaten eleştirilerin odağında olan Türkkan'ın yine tepki çekmesine neden oldu.

İP'li Lütfü Türkkan'ın ifadeleri şu şekilde:

"Bingöl'de daha önce Sayın Meral Akşener'e sosyal medyadan hakaret ve küfür eden bir vatandaş karşımıza çıkarak şimdi burada ifade etmek istemediğim birtakım lafları söylemeye devam etti. Ben de onu o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç hoş olmayan bana da yakışmayan ifadeler."

"BAŞKANIMIZDAN VE KADINLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM"

"Ben o yüzden başta bütün milletimizden, bir kadın olması hasebiyle Genel Başkanımızdan özür diliyorum. Doğru bir iş değildi bu, yanlıştı ama o sinir gerginliği, o atmosferin getirdiği fazla heyecan şimdiye kadar doğru bulmadığım hatayı yapmaya sevk etti. Tekrar tüm milletimizden özür diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2021, 13:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER