Kurtulmuş: Adaletten ayrılmayacağız ama yufka yüreklilik de yapmayacağız

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, ülkede FETÖ'nün mağdur etmeye kalkıştığı 79 milyon insan olduğunu belirterek, "Onun için adaletten ayrılmayacağız ama kusura bakmayın yufka yüreklilik de yapmayacağız." dedi.

Kurtulmuş: Adaletten ayrılmayacağız ama yufka yüreklilik de yapmayacağız
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Süleyman Demirel Üniversitesinin (SDÜ) 2016-2017 akademik yıl açılışına katılarak ilk derste konuştu.

15 Temmuz'u unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını vurgulayan Kurtulmuş, "Planları gayet iyi yapılmış, nerede ne yapacaklarını çok iyi bilerek yola çıkmış, arkasında, içeride ve dışarıda çok sayıda destek almış olan bir eşkıya çetesi. Birçok desteklerle yola çıkmış olan bu eşkıya çetesi milletin iman dolu çelik göğsünde söndürüldü." dedi.

Kurtulmuş, FETÖ'nün "Haksızlık yapılıyor, mağduriyetler oluşturuluyor", "Türkiye'nin ekonomisi kötü gidiyor, yıkıldı yıkılacak" gibi algı operasyonları yaptığına işaret etti. Ülkede FETÖ mağdurlarının olmadığını ancak FETÖ çetesinin mağdur etmeye kalkıştığı 79 milyon insan olduğunu belirten Kurtulmuş, "Onun için adaletten ayrılmayacağız ama kusura bakmayın yufka yüreklilik de yapmayacağız." ifadesini kullandı.

"Aynı oyunun ikinci perdesi oynanıyor"
Kurtulmuş, "Bir asır evvelki oyun neyse aynı oyunun ikinci perdesini şimdi görüyoruz. Aynı oyunun ikinci perdesi oynanıyor, onlar sınırlarını böldüklerinde bölge insanların zihinlerini ve gönüllerini de bölmek istiyorlar. Türkiye olarak biz tam tersini yapacağız, bu bölgedeki insanların gönüllerini ve zihinlerini birleştireceğiz, ayrışmış olan bu sınırları anlamsız hale getireceğiz." diye konuştu.

DEAŞ'ın bir sonuç olduğunu, sebep olmadığının altını çizen Kurtulmuş, Irak'ın işgal edilmesinin, Suriye'de iç savaş olmasının DEAŞ terör örgütünün zeminini oluşturduğunu anlattı. Kurtulmuş, bütün bunları ortadan kaldırabilmek için Ortadoğu'da yeni bir düzeni kurmak, yeni bir düzeni oluşturmak mecburiyetinde olduklarını ifade etti.

"Zalime acırsanız bu mazluma zulüm olur"
Süleyman Demirel Üniversitesi'ndeki akademik yıl açılışının ardından Vali Şehmus Günaydın ile görüşen Kurtulmuş, kentin sorunları ve devam eden projeler hakkında bilgi aldı.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye'nin uzunca bir süredir DEAŞ, PKK, FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadele verdiğine dikkati çekerek, "Bu terör örgütlerine acımak söz konusu olamaz. Eğer zalime acırsanız bu, mazluma zulüm olur. Mazlum milletimizi bu örgütlerden uzak tutmak mecburiyetindeyiz." ifadelerini kullandı.

aa

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER