Kahraman: Bir meczupla karşı karşıyayız

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağına operasyon yapılmasına ve FETÖ üyelerinin iletişim kurduğu Bylock programını kullanan milletvekillerinin anımsatılması üzerine "Fetullahçı ayıklanma devam ediyor. Maske takmış bir insanın uzun yıllar meydana getirdiği yapı, ona inandı. Maalesef bir meczupla karşı karşıyayız. Ayıklama kendiliğinden oluyor. Bünye reddediyor zaten İyi niyetle yola çıkmış olanlar ayrı. Bütün bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkan tabloya rağmen devam edenleri toplum bir tarafa itecektir. Siyaset kurumları, askeriye, yargı, eğitim buna dahildir. Bütün işlemler muhakkak adaletle yapılacaktır" dedi.

Kahraman: Bir meczupla karşı karşıyayız
br />Meclis Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Tören Salonunda 26'ncı Dönem Birinci Yasama Yılının değerlendirmesini yaptı. Konuşmasında sık sık yeni anayasa vurgusu yapan İsmail Kahraman, bir gazetecinin 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağına henüz operasyon yapılmadığını anımsatması üzerine şöyle konuştu: "Fetullahçı ayıklanma devam ediyor. 8 Kanun Hükmünde Kararname var OHAL çerçevesinde çıkarılan. Bunlar tasfiye ediliyor. Kurumlar kendi içinde tasfiyelerini yapıyorlar. İllerde yanlış yapılmış ise düzeltilmesi konusunda çalışmalar yapılıyor. Başbakanımızın ifadesiyle sapla samanı karıştırmayacağız. Hakikaten öyle olunması lazım. Kişinin hakkı hukuku bir tarafta devletin bekası ve geleceği var. Bu iyi dengelenmeli."

Kahraman FETÖ üyelerinin iletişim kurduğu Bylock programını kullanan milletvekillerinin listesinin kendisine gelip gelmediğinin sorulması üzerine "Hepimizin gözü önünde cereyan eden hadise sıkıntı verecek üzüntü verecek bir hadiseydi. Maske takmış bir insanın uzun yıllar meydana getirdiği yapı, ona inandı. Maalesef bir meczupla karşı karşıyayız. Ayıklama kendiliğinden oluyor. Bünye reddediyor zaten. İyi niyetle yola çıkmış olanlar ayrı. Bütün bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkan tabloya rağmen devam edenleri toplum bir tarafa itecektir. Siyaset kurumları, askeriye, yargı, eğitim buna dahildir. Bu böyle olmaktadır her sahada. Bütün işlemler muhakkak adaletle yapılacaktır. Hukuk devletin adaletin temelidir. Hz. Ömer'in dediği gibi 'Adalet mülkün temelidir' "diye konuştu.

dha

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER