İzmir'de Görev Yapmış Ülkü Ocakları Başkanları: Kararımız 'Evet'

İzmir’de görev yapmış ve yapmakta olan 200’ü aşkın il ve ilçe ocak başkanı İzmir Ülkü Ocakları’nın düzenlediği yemekte buluştu.

İzmir'de Görev Yapmış Ülkü Ocakları Başkanları: Kararımız 'Evet'

İzmir’de görev yapmış ve yapmakta olan 200’ü aşkın il ve ilçe ocak başkanı İzmir Ülkü Ocakları’nın düzenlediği yemekte buluştu. Yemekte konuşan İl başkanı Bilgehan Ağbaba, “Ülkümüz adına çeşitli dönemler de uç beyliği yapmış ülküdaşlarım, tek gayesi Rızayı Kelimetullah davası olan ve bu uğurda serden yardan anadan babadan geçen , makamları eski lakin kendileri her zaman yeni, her zaman bu teşkilatın hizmetkârı ağabeylerim kardeşlerim, Ülkücü hareketin mihenk taşları, milliyetçi hareketin omurgası Ülkü Ocaklılar Genel Başkanımızın emir ve talimatlarıyla Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığının tertip ettiği gönül soframıza , dert soframıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz.toplantımıza şeref verdiniz..” dedi.

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığı geçmiş dönem il ve ilçe ocak başkanlarının, hala görevde olan ocak başkanlarının katılımı ile dün Bayraklı Öğretmenevi’nde yemekli bir toplantı düzenledi. Toplantıya 200’ü aşkın eski il ve ilçe ocak başkanı katılım gösterdi. Toplantı MHP İzmir İl Başkanlığı Sekreteri Ali Peynirci’nin konuşması ile başladı. Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Peynirci “Ülkücü, birlik ve beraberlik olduğu sürece ülkücüdür. Ülkücü teşkilatı ile vardır, lideri ile vardır. Bizi biz yapan en önemli şey teşkilatçılığımızdır. Bugün sizleri bu salonda her zaman olduğu gibi birlikte görmek bana mutluluk veriyor. Allah’ın izniyle biz ülküdaşlık hukukumuzu, birliğimizi, teşkilatçılığımızı kaybetmedik kaybetmeyeceğiz.” diye konuştu.

Toplantıya İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Bilgehan Ağbaba’nın konuşması damgasını vurdu. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un emrinden çıkmayacaklarını aktaran Ağbaba şunları söyledi :

“Referandum sürecine kısaca değinmek isterim. Teknik bilgiye çok fazla gerek yok lakin liderimizin tavrını ve Miliyetçi Hareket Partisi’nin bu işin neresinde olduğunu sizinle paylaşmak isterim. Devlet bey ve MHP’nin bizzat müdahil olduğu “Türk tipi Anayasa” oluşturulmuştur. Anayasamızın ilk dört maddesi yine anı şekilde Liderimiz Devlet bey ve MHP’nin teminatı altındadır. Bu şekilde oluşturulan “Anayasaya Hayır mı?” Diyecektik. Bunu mantık kabul edebilir mi ? Bizlerin kararı referandumda evet olacaktır.”

 Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un sözlerinin çarptırıldığını belirten Başkan Ağbaba “Ülkü Ocakları Genel Başkanımız geçtiğimiz hafta sonu İstanbuldaki eski il içe ocak başkanlarıyla yaptığı bir konuşmadan kesitler alarak çarpıtmalar yapılmaktadır. Genel başkanımızın konuşmasının çarpıtılan kısmının tam şekli şudur.

“Biz tatsızlığı gerilimi husuzrsuzluğu lüzumsuzluğu istemiyoruz . ama davamız adına her kim olursa olsun ülkemiz milletimiz adına bize iş düştüğünde, iş başa düştüğünde hem vallahi hem billahi arkamıza bakmayız, gereken neyse onu yaparız . Bu millet darda ise insanlarımızın bize ihtiyacı varsa elimize silahımızı alır gerekirse de savaşırız hiç mesele değildir” bu metinden sadece ‘’elimize silahımızı alır gerekirse de savaşırız’’ cümlesi alınıyor, şer odaklarınca , kaleminden fitne dökülen kahpelerce çarpıtılıyor… neymiş efendim ülkücüler tehdit ediliyormuş neymiş efendim ülkü ocakları genel başkanı savaşacakmış deniliyor. be haramzadeler be satılmışlar bu sözlerin neresinde ülkücüye bir tehdit vardır. Sizlere soruyorum aziz dava arkadaşlarım hangi vicdan bunu kabul eder ?”. dedi

İzmir İl Ocak Başkanı, "Ülkücü irade olarak yola çıkanların maskelerini teşkilatçı tavır düşürmüştür. Şimdi de genel başkanımıza iftira atanlar kalkmış İzmir’de gün doğdu diyormuş! Bunlar ne bilir Allah aşkına, genel başkanımıza Ülkücülere iftira atmaktan, fitne fesat yapmaktan başka.bunların kalbi kararmış aziz ülküdaşlarım, bunlara gün doğmuş gün batmış fark eder mi ? sanıyorsunuz. Gün doğmamış meydanlarda fitne satanlar Ülkücüler adına karar veremez. Ülkücüler adına tek karar verecek mercii Liderimiz Devlet Bahçelidir. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyefendidir ve teşkilatımızdır. Fetö’nün itleri Ülkücüler adına karar veremez,kıratçılar Ülkücüler adına hüküm veremez nerden geldikleri belli olmayanlar Ülkücüler adına bir kelime dahi edemez. Ne sanıyor bunlar kendilerini, Bozkurtları öldü bilip de istediklerini yapacaklarını mı sanıyorlar. İkazla uyarıyoruz, bu millet , bu teşkilat her zaman içerisinden bir yiğit çıkarmaya muktedirdir. Gerekirse yeniden bir Kürşat çıkar ,Çin sarayı baskını gibi, fitnecilerin yalancıların ,hayırsızların, kürsülerini başlarına geçirip öldü sandıkları bozkurtların dirilişine vesile olur. Kimseyi tehdit etmiyoruz, kinde kusmuyoruz. Lakin biliyoruz ki bu teşkilatın geçek sahibi sizler varken kimseye bir kelam ettirmeyiz.” diye konuştu.

Kaynak: Bengütürk

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 00:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER