İP'de istifa yağmuru

İP Genel Merkezinin “Kuşadası’nda ittifak yok” kararının aksine yerelde CHP ile yapılan işbirliğine tepki gösteren 80 İP üyesi, topluca istifa etti.

İP'de istifa yağmuru

Yerel seçimlere kısa bir süre kala İP Kuşadası ilçe teşkilatından istifa haberleri geldi. Aralarında İP'in Kuşadası’nda kurucu üyeleri akşam saatlerinde Pera Salonu’nda bir toplantı düzenledi.

Toplantıda istifa edenler adına İYİ Parti Kuşadası teşkilatı kurucu yönetim ve divan kurulu üyesi Çağatay Aynalı hazırlanan ortak açıklamayı okudu. Büyük umutlar bağlanan İP’in hem Türkiye genelinde hem de Kuşadası yerelinde kendi ekseninden çıkıp dik duramadığını ve HDP ile birlikte olan CHP ile ittifak yaptığını kaydeden Aynalı, “Türkiye genelinde CHP-HDP birlikteliğinde yaşananlar ortadayken, Kuşadası’nda genel merkezimiz CHP ile ittifak yapılması kararı aldı. Ancak, genel merkezin ’Belediye başkanı adayı çıkartılması’ yönündeki kararına rağmen, ilçe yönetimimiz, CHP’nin belediye başkanı ile 4 meclis üyesi karşılığında anlaşıp, kendi siyasi ikbali için parti üyelerini pazarlık konusu yapmışlardır. Bizler böyle kişisel çıkar hesaplarının ve yakışıksız pazarlıkların içinde olmak istemedik. Bu nedenle istifa ediyoruz. Şu ana kadar 80 üye arkadaşımız İP’den istifa etti. Bu sayı bir iki gün içinde 150’yi bulacak" dedi. 

İHA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER