Elvan: O ahlaksızlar, şerefsizler işgalcilere bu ülkeyi teslim edecekti

"FETÖ, Türkiye'yi işgal etmeye kalkan bir darbe girişiminde bulundu ve dünyanın dört bir yanında 'hayır' kampanyası yürütüyor. O ahlaksızlar, şerefsizler işgalcilere bu ülkeyi teslim edecekti. Onlar haindir, vatan hainidir. O insanlarla hala el ele kol kola yürümek isteyenler var, bunu da bilin. Onun için dikkatli olun"

Elvan:  O ahlaksızlar, şerefsizler işgalcilere bu ülkeyi teslim edecekti

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Yıllarca bürokrasiden şikayet ettik, 'bürokratik oligarşi' dedik. Esnafımız, iş adamlarımız işlerini halledebilmek için kapı kapı kurum dolaşıyorlar. Artık buna son veriyoruz, işlerin süratle çözülmesini istiyoruz. Bu nedenle yeni hükümet sistemine geçiyoruz. Yoksa ne tek adamlık var, ne başka bir şey. Tek adam arıyorsanız gidin Kılıçdaroğlu'na bakın." dedi.

Elvan, Anamur ilçesinde partisince düzenlenen mitingde, Türkiye'yi geleceğe hazırlamak için el birliğiyle çalışıldığını belirtti.

Türkiye'ye karşı kampanya yürüten Avrupa ülkeleri ve terör örgütlerine karşı dimdik ayakta durulmasını isteyen Elvan, bunun için 16 Nisan'daki halk oylamasında 'evet' oyu verilmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Elvan, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle bürokratik sıkıntıların da aşılacağını vurgulayarak, şöyle devam etti: 

"Yıllarca bürokrasiden şikayet ettik, 'bürokratik oligarşi' dedik. Esnafımız, iş adamlarımız işlerini halledebilmek için kapı kapı kurum dolaşıyorlar. Artık buna son veriyoruz, işlerin süratle çözülmesini istiyoruz. Bu nedenle yeni hükümet sistemine geçiyoruz. Yoksa ne tek adamlık var, ne başka bir şey. Tek adam arıyorsanız gidin Kılıçdaroğlu'na bakın. Kılıçdaroğlu'nun nasıl geldiğini hepiniz biliyorsunuz. 7 kez seçim oldu, 7'sinde de 'tuş' oldu. En son 2 seçim önce zannedersem 'ben oyumu arttıramazsam bu görevi bırakırım' dedi, görevini de bırakmadı. Buradan CHP'li kardeşlerime sesleniyorum. Onlar da vatanını, milletini seven kardeşlerim. Gelin siz de bizimle beraber olun. Ben şuna inanıyorum, bu anayasa değişikliğinden sonra CHP de değişecektir, artık vatandaşla, milletle bütünleşmenin yolunu arayacaktır. Vatandaşla kaynaşmayan, birleşmeyen, derdiyle dertlenmeyen bir siyasi partinin iktidar olması mümkün değildir." 

Elvan, Kılıçdaroğlu'nun, yalan üzerine inşa edilen bir seçim kampanyası yürüttüğünü belirterek, şunları ifade etti:

"Yalan makinesinden hızlı çalışan bir makine. Kendisini yalan makinesine koysanız, devreleri bozulur. O derece. 'Tek adamlığı getiriyorsunuz' diyor. Peki sen 7 seçimdir yeniliyorsun, sen nasıl geldin? Ben 'seçimle geldim, tek adam değilim' diyor. Recep Tayyip Erdoğan gökten zembille mi indi? Milletin oyuyla, desteğiyle seçildi. Ne dediğini bilmiyor, 'diktatör' diyor. Diktatör olan seçimle iş başına gelir mi? Diktatör olan denetime tabii olur mu? Yeni hükümet sisteminde biz, bizatihi vatandaşlarımızın hükümetin kim olmasına karar vermesini sağlayan bir düzenleme yapıyoruz. Yani yetkiyi siz alacaksınız, hükümetin kimin tarafından kurulmasına siz karar vereceksiniz."  

- "Türkiye kritik bir süreçten geçiyor"

Daha sonra  öğretmenevinde muhtarların ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Elvan, Akdeniz Sahilyolu Projesi kapsamında geçen günlerde Yeşilovacık-Aydıncık/Aydıncık-Gözce arasındaki 6 tünel ile 1 viyadüğün açılışının yapıldığını anımsatarak  Mersin ile Anamur arasındaki mesafenin yaklaşık 25 dakika kısaldığına işaret etti.

Elvan, Mersin ile Antalya'yı birbirine bağlayacak projedeki diğer tünellerin yapımının da 24 saat esaslı sürdüğüne değinerek, diğer yol yapım ve alt yapı çalışmalarının devam ettiğini anlattı.

Anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan'daki halk oylamasına yönelik Elvan, "Türkiye kritik bir süreçten geçiyor. Öyle bir süreç ki ülkenin bir anlamda geleceğini tayin edileceği süreç." dedi.

Bakan Elvan, müttefik görünen Avrupa ülkelerinin, müttefiklikle bağdaşmayacak şekilde hareket ettiğine dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Milliyetçi geçinip, 'ben vatanseverim' deyip de burada 'hayır' kampanyası yapanlara da seslenmek istiyorum, şu soruyu sormak istiyorum, PKK terör örgütü niye hayır kampanyası yapar? FETÖ neden hayır kampanyası yapıyor? Bu soruyu kendinize sorun. Avrupa'daki, Türkiye'nin gelişmesinden, büyümesinden, kalkınmasından rahatsız olan o ülkeler, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, neden hayır kampanyası yapıyor? Daha önce Avrupa ülkelerinde seçim, referandum kampanyası yaptık. O ülkelerin müdahalesi olmadı. Ne oldu da Avrupa ülkeleri, Türkiye'ye karşı 'hayır' kampanyaları yürütmeye başladılar? Cumhurbaşkanımıza 'diktatör', çok affedersiniz 'terörist' demeye başladılar. Bu ahlaksızlar, şerefsizler, ne oldu da seçilmiş bir cumhurbaşkanına 'diktatör' demeye başladılar? Ne oldu da PKK'lılara terörist demeyenler, bizim cumhurbaşkanımıza terörist demeye kalktılar? Sadece bunu sormanız yeterli."

- "Dünya artık yeniden şekilleniyor, dizayn ediliyor"

Elvan, yeni anayasayla birlikte güçlü hükümet kültürünün oluşacağını bildirdi.

Dünyanın artık yeniden şekillendiğin ve dizayn edildiğine işaret eden Elvan, "Eğer ülkenizde güçlü hükümetler varsa, güçlüyseniz, kararlarınız daha hızlı olacaktır ve dışarıya karşı daha güçlü olacaksınızdır. Bu yeni süreçte ülkemizin her daim güçlü hükümetlere ihtiyacı var. İşte bu yeni sistem mutlaka güçlü hükümet kurulmasını gerektiriyor." diye konuştu.

Bakan Elvan, anayasa değişikliğiyle Türkiye'nin geleceğinin hedeflendiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Biz bugünü düşünseydik, böyle bir değişikliğe gitmezdik. Biz zaten güçlü bir hükümetiz. Biz 10, 20, 30 yıl sonrasını düşünüyoruz. Bu ülke darbeler, muhtıralar gördü, bizim iktidar olduğumuz dönemde güçlü olmamıza rağmen önümüzü kesmeye çalıştılar ve en son o FETÖ, Türkiye'yi işgal etmeye kalkan bir darbe girişiminde bulundu ve dünyanın dört bir yanında 'hayır' kampanyası yürütüyor. O ahlaksızlar, şerefsizler işgalcilere bu ülkeyi teslim edecekti. Onlar haindir, vatan hainidir. O insanlarla hala el ele kol kola yürümek isteyenler var, bunu da bilin. Onun için dikkatli olun. Gerçekten vatanını, milletini, devletini seven kardeşlerimizin şu süreçte önemli bir rol alması bizim için önem arz ediyor." 

Elvan, Anamur Ziraat Odasını da ziyaret etti.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER