CHP'li Bingöl: PM bildirisiyle çok net bir duruş sergiledik

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, CHP PM bildirisinin ardından yaşananlara ilişkin, "Biz PM bildirisiyle çok net bir duruş sergiledik. O duruşumuz kararlı bir şekilde devam edecek." dedi.

CHP'li Bingöl: PM bildirisiyle çok net bir duruş sergiledik
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, bir grup gazeteciye, 6 Kasım Pazar günü yapılan Olağanüstü PM toplantısının ardından yayımlanan bildirilerine yönelik eleştiri ve suç duyurularına ilişkin değerlendirme yaptı.

Bildiriye ilişkin suç duyurularıyla "HDP'nin ardından Sıra CHP'ye geliyor" algısı yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Bingöl, "Bu algı yaygın bir şekilde var ama bizim bir korkumuz, çekincemiz yok. Tavrımızı hiç geri adım atmadan sürdüreceğiz. Biz PM bildirisiyle çok net bir duruş sergiledik. O duruşumuz kararlı bir şekilde devam edecek." diye konuştu.

"İlk kez bize gelmiş olmayacak"
CHP'nin köklü ve geçmişi mücadelelerle dolu bir parti olduğunu dile getiren Bingöl, şöyle devam etti:

"Sıra bize gelecekse ilk kez bize gelmiş olmayacak. Biz 93 yıllık bir partiyiz. Geçmişte çok ağır bedeller ödeyen partinin mensuplarıyız. Darbelerde en çok sıkıntı çeken, acısını yaşayan partiyiz. 12 Eylül döneminde, bizim milletvekillerimiz, il, ilçe başkanlarımız şehit edildi ama biz asla geri adım atmadık. Bize ahlaksızca saldırılar yapıldı, bunlar bizi yıldırmaz. Eğer sıra bize gelecekse bu dillendiriliyor diye ne geri adım atarız ne korkarız ne sineriz. Böyle bir kaygı içinde değiliz. Biz ağır bedeller ödemiş partinin mensuplarıyız. Biz mücadeleci bir partinin mensuplarıyız."

"Geleceğinden endişe duymayan yok"
Hükümetin ayrıştırıcı dili kullanmayı sürdürdüğünü ve bunun da sorunların daha da büyümesine yol açtığını savunan Bingöl, ülkede kaygı içinde olmayan, geleceğinden endişe duymayan bulunmadığını iddia etti.

AA

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER