Canikli: Savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları kendimiz üretiyoruz

Milli Savunma Bakanı Canikli, "Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları Türkiye'ye vermiyorlar, ama hamdolsun kullandığımız yedek parçaları kendimiz üretiyoruz." dedi.

Canikli: Savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları kendimiz üretiyoruz

Gaziler Günü nedeniyle Ankara'da düzenlenen programda konuşan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Birçok Amerikan ve Alman firmasının, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermediklerini belirterek, "Şu anda içinde yaşadığımız durum, tablo bu. Hibe filan değil, parasını peşin veriyoruz ama terör örgütlerine karşı son derece bonkör ve eli açık davranıyorlar ama hamdolsun özellikle son yıllarda bu mücadeleyi tamamen kendi imkanlarımızla, kaynaklarımızla yerli savunma ürünleriyle yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz." dedi. 

"Tüm güvenlik güçlerimiz görevinin başındadır"

IKBY'nin referandum kararıyla bağlantılı gelişmelere ilişkin görüşünü aktaran Milli Savunma Bakanı Canikli, "Bütün güvenlik güçlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz görevinin başındadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Eğer bir karar alınması, adım atılması gerekiyorsa o da kararlılıkla yerine getirilecektir." diye konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER