“Bu olay süre gelen düşmanlıklarının açığa vurulmuş şeklidir“

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: "Bu çirkinlikleri yapmalarının bir sebebi de referandum. Onlar da artık biliyorlar ki referandumdan sonra Türkiye çok daha güçlü bir sisteme kavuşacak, Türkiye çok daha büyüyecek, Türkiye tüm vesayetçi yapıları toprağın altına gömecek ve çıkarmayacak. Bu da onları çok rahatsız etti"

“Bu olay süre gelen düşmanlıklarının açığa vurulmuş şeklidir“

KAYSERİ (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Hollanda'nın skandal tavrına ilişkin, "Özellikle son günlerde bu işin ayyuka çıkmasının, bu çirkinlikleri yapmalarının bir sebebi daha var. O da referandum. Onlar da artık biliyorlarki, referandumdan sonra Türkiye çok daha güçlü bir sisteme kavuşacak, Türkiye çok daha büyüyecek, Türkiye tüm vesayetçi yapıları toprağın altına gömecek ve çıkarmayacak. Bu da onları çok rahatsız etti." dedi.

Özhaseki, AA muhabire yaptığı açıklamada, yaşanan skandalı aslında çok yadırgadığını, yıllardır içten içe süre gelen Türkiye'ye karşıtlığın, Türkiye aleyhine çalışmaların artık doruğa ulaştığı söyledi.

İnsanlığa demokrasi dersi vermeye çalışanların, demokrasi ile bağdaşmayan tavırlar içerisinde bulunduğunu belirten Özhaseki, "Yıllardır Türkiye'de terör suçunu işleyenlere, envai çeşit kötülük yapanlara, katillere kucak açtılar. PKK'lı teröristlere ev sahipliği yapıyorlar. Onların her türlü eylemlerini hoş görüyorlar. FETÖ'cü darbeci katiller de Yunanistan üzerinden Avrupa'ya kaçtı. Türkiye ve Müslüman Türk milleti aleyhine ne kadar kötülük varsa hepsini aleni olarak icra ediyorlar. Bütün bunları yapanlar çok masum bir şekilde, vatandaşın hür oyuyla seçtiği, iş başına getirdiği milletvekillerine kapıları kapatıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanına kapıyı kapatıyorlar, konsolosluğumuza almıyorlar. Bu olay eskiden beri süre gelen düşmanlıklarının açığa vurulmuş şeklidir." diye konuştu.

Türkiye'nin güçlemesinden en çok Avrupa'nın tedirgin olduğuna dikkati çeken Özhaseki, şunları kaydetti:

"Özellikle son günlerde bu işin ayyuka çıkmasının, bu çirkinlikleri yapmalarının bir sebebi daha var. O da referandum. Onlar da artık biliyorlar ki, referandumdan sonra Türkiye çok daha güçlü bir sisteme kavuşacak, Türkiye çok daha büyüyecek, Türkiye, tüm vesayetçi yapıları toprağın altına gömecek ve çıkarmayacak. Bu da onları çok rahatsız etti. Eskiden zayıf hükümetler olduğunda onların da işine geliyordu. Ezik adamlar, ezik bakanlar, Avrupa ne derse 'Emredersiniz efendim' diyenler ve oradan gelecek açık bir söze değil bir imaya bile canı gönülden razı olan adamların dönemi bitiyor. Ayak oyunları ile hükümet kurma devri bitecek. Çok güçlü hükümetler, dimdik duran bir cumhurbaşkanı ve yanında kabinesiyle Türkiye'yi adeta uçuşa geçirecek olan bir dönem başlıyor."

Halk oylaması öncesi Türkiye'nin güçlenmesini istemeyenlerin aynı safta toplandığının altını çizen Özhaseki, "Hayırcı cephesine onlar da katıldılar. Hollandalılar, Almanlar oy kullanmayacak ama hayırcı cepheyi maddi manevi canı gönülden destekliyorlar. PKK'lıları destekliyorlar, FETÖ'cüleri destekliyorlar, DEAŞ'çılar da katılsa onlara da kapıyı açacaklar, onları da destekleyecekler. Zaten CHP uyandı, şimdi o cepheye gitmiyor. Canı gönülden 'hayır' cephesinde ama onlarla bir arada görünmek istemiyor." değerlendirmesinde bulundu.

- "Milletin menfaatleri neyi gerektiriyorsa tek tek yapacağız"

Özhaseki, Türkiye'nin bu zorlu dönemi atlatacak güce sahip olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz bunlardan korkacak değiliz. Biz bu yapılanlara karşı geri adım atacak insanlar değiliz. Biz, Türk milletiyiz, güçlüyüz, dimdik duracağız, hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Hem bu coğrafyada yaşamanın hem onlara karşı mücadele etmenin tek yolu var, güçlü olmalıyız. Elbetteki bunun bir cevabı olacak. Yüce Türk milletinin onuru her şeyin üstündedir. Bunun yanı sıra akılcı bir tavırla doğru olanı yapacağız. Bunları tartışacağız. Kendi aramızda görüşeceğiz. Bu milletin menfaatleri neyi gerektiriyorsa hepsini tek tek yapacağız."

AA

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 15:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER