Bozdağ: 80'lik Baykal'ı seçerken çocuk değil ama kendi seçilmeye gelince çocuk

Adalet Bakanı Bozdağ, Anayasa değişikliğiyle seçilme yaşının 18 yaşına düşürülmesine yönelik tepkilere ilişkin "Askere alırken, şehit olurken, 80'lik Baykal'ı milletvekili seçerken çoluk çocuk değil ama kendi seçilmeye gelince çoluk çocuk" dedi.

Bozdağ: 80'lik Baykal'ı seçerken çocuk değil ama kendi seçilmeye gelince çocuk

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,  AK Parti Sinop İl Başkanlığınca Boyabat'ta düzenlenen halk buluşmasında yaptığı konuşmada, 16 Nisan'da büyük bir tarihi dönüşüm için sandığa gidileceğini belirtti.

Halk oylamasında, Türkiye'nin son 200 yıldır yaptığı tartışmaya bir nokta koyma kararı vereceğini dile getiren Bozdağ, Türkiye'nin parlamenter sistemi uzun süredir kullandığını ifade etti.

Anayasa değişikliğiyle seçilme yaşının 18 yaşına düşürülmesine yönelik tepkilere de değinen Bozdağ, "Askere alırken, şehit, gazi olurken çoluk çocuk değil, 80'lik Baykal'ı milletvekili seçerken 18'ini dolduran çoluk çocuk değil ama kendi seçilmeye gelince çoluk çocuk. Bu, gençlere inanmamaktadır. Evlatlarımıza güvenmemektedir. Oğullarına, kızlarına, gençlerine güvenmeyen devletin, milletin geleceği aydınlık olmaz. Biz yavrularımıza inanacağız, güveneceğiz, onlara sorumluluk yüklemekten kaçınmayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanın en fazla iki kez seçilebileceğini dile getiren Bozdağ, şöyle devam etti:

"Ben çocuktum Sayın Baykal bakandı, ilkokula gidiyordum. Biz yaşlandık gidiyoruz hala vekil. 'Var mı böyle yaşam boyu vekillik' diye bir şey. Ama bu sistem bunu sağlıyor. Türkiye'nin yönetiminde çok başarılı da olsa bir kişi 10 yıldan fazla bulunamayacak, 10 yılda bir değişim. Bu yasamaya da yerele de yansıyacak. Türkiye'nin her tarafında değişim iktidar olacaktır. Bundan da aziz millet, devlet kazanacaktır. Bir sürü de yalan söylüyorlar. Kılıçdaroğlu ağzını açıyor, sabah bir kalktınız sizin minibüs hatları iptal edilmiş, lokantaları kapatmışlar, şunlar olmuş, bunlar olmuş diyor. Adam rüyada gezmiyor, rüyada bile olmaz böyle şeyler. Ama öyle bir korku pompalıyor ki anlaşılır gibi değil. Kılıçdaroğlu çıkmış '16 Nisan'dan sonra muhtar ne olacak, bütün muhtarlıkları kaldıracak' diyor. Allah'tan kork. Ana muhalefetin genel başkanısın sen. Doğru konuşmak, milleti doğru bilgilendirmek hepimizin görevi ama ana muhalefetin de ana görevi bu. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi varmış da cumhurbaşkanı bunu yapacakmış. Yalan, başka hiçbir şey yok."

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER