BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Filistin toprakları tekrar Filistinlilerin olacaktır

BBP Genel Başkanı Destici, "İnanıyorum ki gün gelecek Filistin toprakları tekrar Filistinlilerin olacaktır." dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Filistin toprakları tekrar Filistinlilerin olacaktır

İSTANBUL

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yenikapı Miting Alanı'nda yapılan "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" mitinginde yaptığı konuşmada, Kudüs için toplandıklarını belirterek, "Siyonist terörist İsrail devletinin Filistin topraklarını işgal etmesinin 70. yıl dönümü. Öncelikle bu işgal girişimini lanetliyorum ve reddediyorum." dedi.

"İnanıyorum ki gün gelecek Filistin toprakları tekrar Filistinlilerin olacaktır." diyen Destici, şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

2012'de Gazze'yi, 2015 yılında da Kudüs'ü ziyaret ettiğini aktaran Destici, dün, bugün ve yarın ömrü yettiği sürece Kudüs davasının peşinde olacağını ve Müslümanlar'a Kudüs'ü emanet eden Selahaddin Eyyübi'leri, Yavuz'ları, Kanuni'leri ve Abdülhamid Han'ları asla utandırmayacaklarını vurguladı.

Başkentini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyan ABD'ye ve Başkanı Donald Trump'a "Bu kararı reddediyoruz" diye seslenen Destici, şöyle devam etti:

"Hem bu işgal girişiminden hem de ABD'nin uluslararası hukuka mugayyir davranışından sonra ilk olarak tepki gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şahsım, camiam ve milletimiz adına şükranlarımız sunuyorum. İnanıyorum ki bugün büyükelçiliklerini Tel Aviv'den Kudüs'e getirenler yarın Tel Aviv'de bulamayacaklar Allah'ın izniyle. Bugün sizlerle bizleri bir araya getiren ve milyonları buradan toplanmasına vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu birliktelik kıyamete kadar devam edecek. Birliğimizi, dirliğimizi ve Türkiye'nin istikrarının kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz."

Destici, "Yıkılasın İsrail enkazını göreyim. Sana devlet diyenin yüzüne tüküreyim." diyerek sözlerine son verdi.

AA

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 18:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER