Başbakan Yıldırım: Mesele ülkenin geleceği ise hata yapın, hainlik yapmayın

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Valiler Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Masada çalışmak ile sahada çalışmak farklı. Memur uygulama yaparken korkar, çekingen davranır. Bunu böyle yaparsam nasıl olur diye düşünür. Memleketin, milletin işini yaparken şekil, usul hatası sonuna kadar yapabilirsiniz. Mesele milletin menfaati, ülkenin geleceği ise, hata yapın. Ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var ama hainlike yok" dedi.

Başbakan Yıldırım: Mesele ülkenin geleceği ise hata yapın, hainlik yapmayın
 BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Valiler Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Masada çalışmak ile sahada çalışmak farklı. Memur uygulama yaparken korkar, çekingen davranır. Bunu böyle yaparsam nasıl olur diye düşünür. Memleketin, milletin işini yaparken şekil, usul hatası sonuna kadar yapabilirsiniz. Mesele milletin menfaati, ülkenin geleceği ise, hata yapın. Ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var ama hainlike yok" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Gölbaşı'nda Vilayetler Evi'nde Valiler Toplantısı'nda konuştu. Yıldırım, "Masada çalışmak ile sahada çalışmak farklı. Memur uygulama yaparken korkar, çekingen davranır. Bunu böyle yaparsam nasıl olur diye düşünür. Memleketin, milletin işini yaparken şekil, usul hatası sonuna kadar yapabilirsiniz. Menfaate yönelik iş yaparsanız da sonuna kadar korkun. Sahadaki hiçbir iş şekil ve usul hatası olmadan yapılmaz. Her şeyi dört dörtlük yapmaya kalkışırsanız işi yapamazsınız. Bir tercih yapacaksınız. İş mi yoksa mevzuatımı kollayacaksınız. Mesele milletin menfaati, ülkenin geleceği ise, hata yapın. Ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var ama hainlike yok" diye konuştu.

"AÇILIŞTA SANKİ PAYDOS EDİLİYOR HURRA VALİ BEY BENİ DE GÖRSÜN ..."

Açılışlara ilişkin uyarılarda da bulunan Yıldırım, "Herhangi bir açılışta sanki paydos ediliyor. Amirlere, daire müdürlerine gelmeyin işinize bakın deyin. Hurra vali bey beni de görsün ... bu sefer dükkan kapanıyor, tezgah kapanıyor. Millet bekliyor. Milletin ,işi ne zaman görülecek gitmeyin demiyorum ama seçici olun. Herkes de sizinle gelemsin. Dükkan açık olsun" dedi.

"BÜTÜN İLLERDE HER YERDE BİR NEVİ KRİZ MERKEZİ OLUŞTURUN ARKADAŞLAR"

Başbakan Binali Yıldırım, 'FETÖ' operasyonlarına değinerek, "Kamu sektörü için kamu için, ciddi sayılabilecek bir tasfiye yapılıyor. Efendim 'yaş ile kurunun bir arada yandığı' şeklinde. Serzenişler, şikayetler geliyor. Toplumda vicdanları rahatsız edecek bu da yapılır mı dedirtecek bir olay yaşanmaması için kılı kırk yaracaksınız arkadaşlar. Başbakan Müsteşarlığı başta olmak üzere bütün illerde her yerde bir nevi kriz merkezi oluşturun arkadaşlar. Bu konularda kendisine haksızlık yapıldığı kanaati olan bu şekilde size dönüş yapan veya sizin tespitleriniz varsa, bunları oluşturacağınız birim vasıtasıyla toplayın. Şüphesiz yanlış hesap Bağdat'tan döner. Bu meselede yüzde yüz doğru yapılamayacağını baştan kabul ettik. Çünkü örgüt kapalı bir örgüt" diye konuştu.

"HUDUT KAPISI DIŞINDAKİ HER GEÇİŞ DÜŞMAN GEÇİŞİŞİDİR. ANINDA KARŞILIK VERİLECEK"

Terör ile mücadeleye değinen Yıldırım, "Terör ile mücadelemizde yeni bir sürece girdik. Bu yeni sürecin adı savunma değil, taarruz. Hudut kapısı dışındaki her geçiş düşman geçişişidir. Anında karşılık verilecek. Tereddüt yok" dedi.

"BELEDİYELER FALAN İLİŞİRSENİZ SİVİL DİRENİŞ BAŞLATACAĞIZ. DENİYOR"

Yıdırım, "Bu belediyeler falan ilişirseniz şöyle böyle yaparsanız ... sivil direniş başlatacağız. Şöyle, böyle edeceğiz. Kardeşim Türkiye hukuk devleti. Hiç kimse hukuktan üstün değildir" dedi.

"OHAL, FETÖ ONLARIN DESTEKÇİLERİNDEN, BAŞKA HİÇ KİMSEYİ RAHATSIZ ETMİYOR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Aradan geçene bir buçuk ay uygulamada görülmüştür ki, OHAL, FETÖ terör örgütü, onların destekçilerinden, bu devlete hainlik yapan diğer terör örgütleri ve oluşumlardan başka hiç kimseyi ama hiç kimseyi rahatsız etmeden başarı ile yönetilmektedir. Bu 15 Temmuz, ülkemiz ve milletimiz için yeni bir milattır.

15 TEMMUZ'U 15 TEMMUZ'DA BIRAKMAK İSTEMEYECEKLERDİR

FETÖ mücadelesi bizim kararlığımızdır. Hiçbir endişem yok Türkiye'den kazıyıp atacağız. 15 Temmuz'u planlayanlar, gerçekleştirenler bilmelidir ki, meseleyi 15 Temmuz'da bırakmak istemeyeceklerdir. Eğer bu konuda yakınımız, dostumuz ... müsamaha gösterilen bir anlayış gösteriliyorsa Allah şahittir ki, 241 şehidimiz bizden hesap soracak. Miletlimizin verdiği vergiler ile millete kurşun yönelten bir anlayış söz konusu.

KHK ÇIKTI. MÜSAADE ETMEYECEKLERMİŞ . YA HERRÜ YA MERRÜ

Bu devlet tarafından tespit edilmiştir. Bugün 28 belediyeye bu uygulanmıştır. Kanun Hükmünde Kararname çıktı. Buradaki kararlığımızdan bir tek geri adım atmamız mümkün değildir. Bu işin gereği yapılacak. Neymiş müsaade etmeyeceklermiş, engelleyeceklermiş. Ya herrü ya merrü."

DHA

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 09:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER