Başbakan Yıldırım: ABD'nin bu katliamda payının olması asla kabul edilemez

Başbakan Yıldırım, Gazze'deki protestoda Filistinlilerin şehit edilmesine ilişkin, "Dünya barışını koruyacağım, arabuluculuk yapacağım diyen ABD'nin de bu katliamda payının olması ayrı bir olaydır ve asla kabul edilemez." dedi.

Başbakan Yıldırım: ABD'nin bu katliamda payının olması asla kabul edilemez

Başbakan Binali Yıldırım, Gazze'deki protestoda Filistinlilerin şehit edilmesine ilişkin, "Bu bir alçak katliamdır, şiddetle kınıyoruz."dedi. 

Başbakan Yıldırım, ABD'nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasıyla ilgili "Türkiye olarak bu kararı bir kez daha şiddetle kınıyoruz, yok hükmünde sayıyoruz." diye konuştu. 

'Bu açıkça bir tahriktir, açıkça bir devleti yok saymaktır'

Başbakan Yıldırım, ABD'nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını "Bu açıkça bir tahriktir, açıkça bir devleti yok saymaktır, Filistin'i yok saymaktır, haklarını, hukuklarını gasp etmektir." şeklinde değerlendirdi. 

Yıldırım, "Dünya barışını koruyacağım, arabuluculuk yapacağım diyen ABD'nin de bu katliamda payının olması da ayrı bir olaydır ve asla kabul edilemez. Amerika, maalesef sivilleri katleden İsrail yönetiminin yanında fütursuzca yer almış ve bu insanlık suçuna ortak olmuştur." diye konuştu. 

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER