Bakan Kaya: Şahsım ve eşimle ilgili yalan ve iftira haberlerle ilgili hukuki işlemler başlatılmıştır

"Şahsım ve eşimle ilgili külliyen yalan ve iftira olan bu haberleri ortaya atan ve yayanlarla ilgili hukuki işlemler başlatılmıştır. Şahsımız üzerinden Hükümetimizi yıpratmaya yönelik bu tür algı operasyonu ve iftiralar, FETÖ ile kararlı mücadelemizden bizi alıkoyamayacaktır"

Bakan Kaya: Şahsım ve eşimle ilgili yalan ve iftira haberlerle ilgili hukuki işlemler başlatılmıştır

ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, kendisi ve eşiyle ilgili haberlerin yalan ve iftira olduğunu, bu haberleri ortaya atan ve yayanlarla ilgili hukuki işlemlerin başlatıldığını belirterek, "Şahsımız üzerinden Hükümetimizi yıpratmaya yönelik bu tür algı operasyonu ve iftiralar, FETÖ ile kararlı mücadelemizden bizi alıkoyamayacaktır." ifadesini kullandı.

Bakan Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, "Bugün bazı basın-yayın organlarında ve sosyal medyada ne etik ne hukuki ne de insani hiçbir değeri gözetmeksizin şahsım hakkında mesnetsiz iftiralara yer verildiği görülmektedir. Kasıtlı olarak üretilen bu senaryolar tamamen gerçek dışıdır, hayal ürünüdür ve alçakça bir komplonun parçasıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Evli ve iki çocuk annesi biri olarak özel hayatını da konu edinen bu iftiraların, bunları ortaya atan ve yayanların kirli hesapları uğruna her türlü insani ve ahlaki değeri ayaklar altına alabildiklerini gösterdiğini belirten Kaya, şunları kaydetti:

" 'Çamur at izi kalsın' anlayışıyla itibar suikasti çabası içine girmek terör örgütü FETÖ'nün çaresiz ve ucuz taktiklerinden biridir ve anlaşılmaktadır ki bahse konu basın mensupları tarafından bu taktikler hevesle sahiplenilmektedir. Şahsımız üzerinden Hükümetimizi yıpratmaya yönelik bu tür algı operasyonu ve iftiralar, FETÖ ile kararlı mücadelemizden bizi alıkoyamayacaktır. Şahsım ve eşimle ilgili külliyen yalan ve iftira olan bu haberleri ortaya atan ve yayanlarla ilgili hukuki işlemler başlatılmıştır."

AA

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 16:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER