Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı yeni başkanını seçti

Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın gerçekleştirilen 18. Seçimli Olağan Genel Kurulunda, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Ömer Çağlar Yılmaz Vakıf Başkanı olarak seçildi.

Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı yeni başkanını seçti

Seçim sonrası değerlendirmelerde bulunan Ömer Çağlar Yılmaz, vakıf hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

Kısa adı TÜSAV olan Vakıf, 1991 yılında Türk milletine en üst düzeyde sağlık hizmeti verilmesine katkıda bulunmak amacıyla hekim, diş hekimi ve eczacılar tarafından kurulmuş ve bugüne kadar sağlık çalışanlarına yönelik çok sayıda eğitim ve dayanışma faaliyeti gerçekleştirmiştir. 

Türkiye’nin sağlık ihtiyaçları, sağlık politikaları ve uygulamaları, sağlık çalışanları ile ilgili değerlendirmeler vakfın esas ilgi alanına girmekte ve bu konularda ortaya konan görüşler, kitle iletişim araçlarında yayınlanmaktadır.

TÜSAV üyeleri arasından çok sayıda hekim, diş hekimi ve eczacı yurdun dört bir yanında sağlık hizmeti sunmaktadır. TÜSAV yurdun dört bir yanında hizmet eden yüzlerce üyesiyle Türk sağlık sisteminin önemli bir unsuru olmuştur. Türkiye’de etkili, nitelikli, hakkaniyetli ve erişilebilir bir sağlık sistemi kurulması yanında, sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi ve mesleki ahlâkın en üst düzeyde tutulması TÜSAV’ın en önemli gayesidir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 15:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER