Ülkücüye Samimi Mesajlar!

Ülkücüye Samimi Mesajlar!

Ülkücüye Samimi Mesajlar!
div>Elbette 1 Kasım seçimleri sonrası Polyannacılık oynamıyoruz. Yazılarımızda "MHP'de varolan eksiklikler, yanlışlıklar görülsün ve onarılsın" diyoruz. İlke ve ülkülerinden taviz vermeden bu kadar oy alan MHP'de yine "ilkelerden, ülkülerinden taviz vermeden daha fazla nasıl oy alabilir?" sorgusu olmalı diyoruz. MHP ve Ülkücü Hareket üzerinde oynanan oyunları çok açık şekilde yazıyoruz. MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik saldırıların temel amacını tek tek izah ediyoruz. Bakın 1 Kasım seçim sonrası yazılarımızda neler söylemişiz:
"1 Kasım seçimleri sonrası her cepheden MHP'ye ve Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik medya üzerinden yapılan saldırılara bakınca bu sözün anlamını bugünlerde yaşananlar üzerinden ben de bu şekilde yorumluyorum. "Adam" olanların samimi her eleştirisini de baştacı olarak görüyorum. Samimi her eleştiri eksikleri, yanlışları görmemize yardımcı olacaktır. Millet adına tavizsiz, haklı ve doğru bir tutum sergilendiği halde, 1 Kasım seçim sonuçlarına göre niçin oy kaybı yaşandığı sorgulanmalı ve "iletişim" konusunda alınabilecek tüm önlemler alınmalıdır. "
 
(ÜLKÜCÜ İRADE BUNLARA DİKKAT ETMELİDİR! / 10 Kasım 2015)
 
"MHP'de elbette hesaplaşma, yüzleşme ve arınma olmalıdır. Bunun sonucunda kazanan MHP ve Ülkücü Hareket olacaktır. "
 
(ÜLKÜCÜ İRADE BUNLARA DİKKAT ETMELİDİR! / 10 Kasım 2015)
 
"Milliyetçi iktidar -Milliyetçi Türkiye," için ilkesi, ülküsü olanlar birleşsin, konuşsun, sorgulasın, başarıya giden yolu bulsun. MHP'ye bakışı sadece "Milletvekili oldum yahut olamadım" şeklinde olanlar lütfen bizlerden uzak dursun… Bu yanımda olan için de, uzağımda olan için de aynı çağrıdır. Mücadele ve adamlık en zor şart ve dönemlerde belli olur. "
 
(İLKESİ, DAVASI OLAN ADAM UTANÇ DUYMAZ, BAŞINI EĞMEZ/ 14 Kasım 2015)
 
"Milletvekili olursa "dünyanın en idealist, dava adamı Devlet Bahçeli", olamayınca "MHP'yi gizli bir irade yönetiyor" nutukları… Şu ortada adı dolaşanlara bakın, milletvekili oldukları gün ne haldeydiler, milletvekili olmaya çalıştıkları gün ne haldeydiler, şimdi ne haldeler… Allah koltuk için kılıktan kılığa girenlerin haline düşürmesin. Samimi ülkücüler eleştirisini elbette yapmalıdır. Ama bu tiplerin de samimi ülkücülerin sırtına basarak siyasi hesap yapmasına müsaade etmemelidir. MHP, 1 Kasım seçimlerine "tarihi misyonunu, milliyetçi duruşunu" koruyarak girmiş ve AKP-CHP-HDP'nin karşısında milletin hakkını, hukukunu korumaya çalışmıştır. Bedel buysa, %4 oy kaybederek bunun bedelini ödemiştir. Yapılacak samimi eleştiriler bu noktayı kabul etmeden yapılırsa düşmana hizmet eder. Kimse maske takıp gezmesin, herkes herkesi tanıyor ve biliyor. "
 
( NAZİF EFENDİ OKUMUŞ AMA ADAM OLAMAMIŞ / 16 Kasım 2015)
 
"Fakat "bu isimlerin hali budur" diyerek, MHP 1 Kasım sonrasının özeleştirisini yapmaktan asla kaçınmamalıdır. Ülkücü iradenin "gönül diliyle iletişim" sağlıklı kurulmalıdır. Yapılan yanlışlıklar görülmeli, eksiklikler nerede varsa tespit edilmelidir. Ve yanlışlıkların, eksikliklerin hepsi "Ülkücünün gönül diline" uygun bir şekilde onarılmalıdır. Bu konuda en büyük sorumluluk MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye düşmektedir. Anadolu ondan büyük bir gönül seferberliği bekliyor. Milliyetçi-ülkücü mücadele asıl şimdi başlıyor. "
 
"40 KAPI, 40 YAPI GEZENLERİN MHP ÜZERİNDEKİ HESABI/ 04 Aralık 2015)
 
"Yarınlar Kalleş Dolu, Mert Olan Her Düne Yan" diyen merhum H.Nihal Atsız'ın sözü her Ülkücünün kulağına küpe olmalıdır. Profesyonel siyasetçiliği meslek edinmişler için "kökü MHP, özü Ocak" olanlar kardeşlik hukukunu kaybetmesin... İlke ve ülkü her Ülkücü için namustur...
 
(DAVUTOĞLU MHP KONGRESİNE NİÇİN ÖZEL İLGİ DUYUYORSUN? /10 Aralık 2015) 
 
"Ne olağanüstü kurultay için imza veren delege haindir. Ne de imza vermeyen delege yalaka ve menfaat düşkünüdür. Zaten "Ülkücü iradeye" böyle bir yaklaşım sergilemek alçaktır. MHP'de şuan bazı kişilerin "Milletvekili seçilemedim, aday yapılmadım" hareketliliği vardır. Samimi Ülkücüler de bu hareketliliği başlatanlar tarafından istismar edilmektedir. Meselenin odağında bu konu vardır."
 
(BU TELAŞ, BU ACELE NİÇİNDİR? /14 Aralık 2015)
 
"Elbette MHP'de görülmesi gereken yanlışlar, eksiklikler vardır. Zafere hızlı koşmak için yük olan bu yanlışlar ve eksiklikler MHP'nin sırtından atılmalıdır. Ülkücünün gönül diline dokunarak, onarım süreci de hızlanmalıdır. Ama ölçümünü yaptığımız alet yanlış olursa, bütün ölçümler yanlış sonuç verecektir. "
(BU TELAŞ, BU ACELE NİÇİNDİR? /14 Aralık 2015)
 
"Sabah kahvaltısını bir adayın yanında, öğle yemeğini bir adayın yanında, akşam yemeğini bir adayın yanında yiyen, akşam çayını da MHP Genel Merkezi'nde içen, oradan oraya uçan denge balonları siz Ülkücü olsanız ne olur, olmasanız ne olur? Hadi uçmaya devam edin bakalım… Renksiz, ruhsuz, suya-sabuna dokunmayan, denge için susanlar, dengesiz davranışlarıyla dağıtanlar, mücadeleden kaçanlar, sadece milletvekili olmak için sığınak arayanlar radara çoktan yakalandınız… Milliyetçi ve Ülkücü Hareketin Lideri Devlet Bahçeli bu atmosferde ne diyor: Tüm dava arkadaşlarım müsterih olsunlar: Zaman gelecek, gereken yapılacaktır, zaman gelecek bu toz bulutu kaybolacaktır." 
Ona inanıyor ve güveniyoruz. Çünkü onun ilkesi ve ülküsü var…"
 
(DENGE BALONLARI UÇUYOR! / 29 Aralık 2015)
 
"Oyun o kadar açık ve net oynanıyor ki, bu görmek için MHP'nin tarihten günümüze yaşadıklarına bakmak yeterlidir.
Samimi Ülkücülerin duygularını istismar ederek hesap yapanlar, en büyük zararı onlara verecektir.
Yarın bir gün karşılaşacakları sürprizler, onlarda büyük travma oluşturacaktır çünkü… O yüzden samimi Ülkücüler birliğini, beraberliğini, kendi arasındaki edebini, adabını sonuna kadar korumalıdır.
MHP'nin oyu dün azaldı, yarın çoğalır. Allah, ilkesinden, ülküsünden ayırmasın bu hareketi…"
 
DEVLET BAHÇELİ RASTGELE KONUŞMAZ / 31 Aralık 2016)
 
"Çoğunuz 40 parti, 40 yapı gezdiğiniz halde "MHP'de Değişim" isteyen yazı yazıyorsunuz da, biz niye çizgimiz dümdüz iken MHP hakkında savunma ve koruma içerikli yazılar yazamıyoruz? 
Bu nasıl bir gözü dönmüşlüktür?
 
Bu nasıl akıl, bu nasıl bir mantıktır?
 
MHP'nin eksiği, yanlışı varsa bırakın da samimi Ülkücüler, çizgisi hiç bozulmamış adamlar tartışsın, konuşsun… Size ne oluyor?
 
(BANA "YAZMA" DİYENLERE BAK! /04 Ocak 2016)
 
"MHP'de makam, mevki peşinde koşanlara değil, samimi bir şekilde eksiklik, yanlışlık onaran bir iç muhalefete ihtiyacı vardır. MHP yönetimi de böyle bir muhalefet anlayışı oluşursa, onların ortaya koyduğu onarım düşüncesini de uygulamaya geçirmelidir. İşte o zaman zaferin yolu da daha hızlı açılacaktır."
 
(ANINDA "DEĞİŞİM" YAŞAYANLAR! / 7 Ocak 2016)
 
"Allah Ülkücülerin şuurunu her daim açık tutsun… Birliğimizi, beraberliğimizi hep korusun… "Bu millet Devlet Bahçeli'yi anlamadı" dememek için, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin uyarılarını, tespitlerini, bilgeliğini bugünlerden anlamak lazımdır. Tarih herşeyin öğreticisidir."
 
"BU MİLLET ALPARSLAN TÜRKEŞ'İ ANLAMADI" / 19 Ocak 2016)
 
***
1 Kasım sonrası kaleme aldığım tüm bu ifadeler, samimi düşünce ve tespitlerimdir. MHP'nin ilke ve ülküsünü bilenler bu sözlerin anlamını çok net anlayacaktır. MHP'nin tarihini bilenler bugün yaşanan süreci çok net tahlil edecektir.
 
MHP'nin eksiğini, yanlışını düzeltecek eller yine bu hareketin öz evlatlarıdır. MHP'nin içinde varolan eksiklikleri, yanlışlıkları vurgulayan bu davanın öz evlatlarının her düşüncesi değerlidir. Bu değerli düşünceler arasına girecek her fitnenin, fesadın önüne geçecek olanlarda yine gerçek Ülkücülerdir. Bize benzeyip bizden olmayanların karanlık oyunlarına bugünlerde daha çok dikkat etmeliyiz.
 
Yıldıray Çiçek/ORTADOĞU
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER