RTÜK’ten TRT’ye ceza!

RTÜK, TRT programcısı Selver Gözüaçık'ın Ankara katliamında hayatını kaybedenlere yönelik söylediği "Ölenleri aynı kefeye koyamazsınız, kurunun yanı sıra yaş da yanmasın" şeklindeki sözlerini masaya yatırdı. KESK'in şikayeti üzerine kamuoyunda büyük tepki çeken bu sözler nedeniyle TRT 1′e uyarı cezası verdi. Karar, AKP'lilerin de katılımıyla, oy birliğiyle alındı.

RTÜK’ten TRT’ye ceza!
"ÖZÜR"Ü DE KABUL EDİLMEDİ

"TRT 1′de Sabah" adlı programın sunucusu Selver Gözüaçık, 14 Ekim'de canlı yayınlanan programında, Ankara Garı katliamını ele almıştı. Gözüaçık, bir izleyiciden gelen "Ölenleri aynı kefeye koyamazsınız. Oradan geçen masum insanlar da vardı belki. Kurunun yanında yaş da yanmasın" mesajını okudu ve ''Aynen katılıyorum" dedi. Gözüaçık, kamuoyunda gelen tepkiler üzerine ertesi gün canlı yayın sırasında özür diledi.

Ancak TRT 1′e ''Yayınlar, ırk, renk, dil, din, tabiyet, cinsiyet, özürlülük, siyasi ve felsefi ayrımcılık yapan ve bireyleri aşağılayan yayınları içeremez ve teşvik edemez" hükmünün ihlali nedeniyle uyarı cezası verildi. TRT aynı maddeden bir daha ceza alırsa bu kez para cezası uygulanacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER