RTÜK, Ankara'daki Patlamaya Geçici Yayın Yasağı Getirdi

RTÜK tarafından "Başbakanlığın, Ankara'da meydana gelen patlama hakkında, geçici olarak yayın yasağı getirilmesine karar verdiği" bildirildi.

RTÜK, Ankara'daki Patlamaya Geçici Yayın Yasağı Getirdi
RTÜK tarafından "Başbakanlığın, Ankara'da meydana gelen patlama hakkında geçici olarak yayın yasağı getirilmesine karar verdiği" bildirildi. RTÜK, yasağı yazılı açıklama yaparak duyurdu.

"MİLLİ GÜVENLİĞİN AÇIKÇA GEREKLİ KILDIĞI HALLERDE"

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, "Ankara'da bugün sabah saatlerinde meydana gelen terör saldırısı nedeniyle Başbakanlık konuya ilişkin geçici olarak yayın yasağı getirilmesine karar vermiştir. Tüm medya hizmet sağlayıcıların dikkatine sunulur." ifadesine yer verildi.

Başbakanlık tarafından RTÜK"e gönderilen yayın yasağına ilişkin kararda ise şunlar kaydedildi:

"15 Şubat 2011 tarihli ve 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunu'nun 7. maddesinde 'milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda' geçici yayın yasağı getirilebileceği öngörülmektedir. 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara'da vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen terörist saldırı da anılan hüküm çerçevesinde olduğu değerlendirildiğinden, söz konusu olayla ilgili geçici yayın yasağı getirilmesi uygun görülmüştür."

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER