MHP İLE GÖRÜŞMEDEN ÖNCE AKP ERKEN SEÇİM KARARI ALMIŞTI

MHP İle Görüşmeden Önce Akp Erken Seçim Kararı Almıştı

MHP İLE GÖRÜŞMEDEN ÖNCE AKP ERKEN SEÇİM KARARI ALMIŞTI
MHP Lideri Devlet Bahçeli geride bıraktığımız Çarşamba günü Star TV ve NTV'nin ortak yayınına konuk oldu.

Yine son derece önemli tespitlerde bulundu ve özellikle koalisyon görüşmelerine dair MHP'nin haklılığı ve samimiyetini ortaya koyan belgelerle 78 milyona hitap etti.

Sayın Bahçeli önce AKP ile görüşmelerde yanında duran çantasını açarak, içerisinde MHP'nin koalisyon hükümeti için hazırladığı dosyayı göstermesiyle MHP'nin tabir yerindeyse tam takır bir vaziyette, AKP ile yürütülen koalisyon görüşmelerine ilkelerini koruyarak katıldığını gözler önüne sermişti.

Sayın Bahçeli ülkenin geleceğini çantasında taşırken ve AKP samimiyetini ortaya koyabilseydi o çantayı kendilerine vereceğini açıkça belirtmişken, o günden sonra AKP'de büyük bir telaş başladı.

Zira "Koalisyonu kim kurmadı?" sorusu akıllardayken AKP sürekli konuşsa, bir şeyler söylese de, MHP Lideri bilgi ve belgeleri ortaya koyarak konuşunca, AKP'nin söylediklerinin tümüyle yalan olduğu anlaşıldı.

Bunu Ahmet Davutoğlu'nun telaşlı halinden anlamak son derece mümkündür.

Şayet AKP'nin MHP'nin sunmuş olduğu 4 şartı kabul etmesi halinde, MHP'nin koalisyon protokolü ve bakanlık dağılımına kadar, bir koalisyonun kurulabilmesi için gereken tüm hazırlığı yaptığı gerçeği ortadayken, AKP'de bu anlamda hiçbir bilgi, belge yada açıklamanın olmaması, telaşın asıl nedeni haline geldi.

Nitekim toplumun geneli MHP Lideri'nin o televizyon programı sonrasında açık bir şekilde MHP'nin samimiyetine hak vermiş, dahası haklı bulmuştur.

* * *

Sonuçta "hayırcı" olmakla suçlanan MHP'ye koalisyon hükümeti kurmak adına "hayır" diyen AKP'nin PKK'ya "evet" dediği en son haliyle yani Dolmabahçe örneği ile ortadadır.

Burada altının çizilmesi gereken bir mesele var.

Elbet ki Pazar günü herkes kendi iradesince tercihinde bulunacak ve oyunu verecek.

Ancak MHP'nin koalisyon konusundaki samimiyetinin onda birinin bile AKP'de bulunmadığının anlaşılması ve hakkın hak sahibine yani MHP'ye teslim edilmesi gerekir.

MHP ülkenin bölünmesine gidecek yollara, yolsuzluklara, milletin parçalanmasına, ülkenin huzurunun kaçırılmasına hayır demişken, bunun herkesin hayrına olduğunu yalanlayabilecek kimse olabilir mi?

Son televizyon programında MHP Lideri Devlet Bahçeli yeni bazı belgeleri ve koalisyonun kurulmaması için AKP'nin gerçek yüzünü açığa çıkaran delilleri kamuoyunun dikkatine sunmayı sürdürdü.

Bu belgeye göre AKP'nin MHP ile koalisyon görüşmelerinin son turunda yani 17 Ağustos 2015 günü TBMM'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin makamında yapılan görüşmeye gelmeden günler öncesinden "erken seçim kararını çoktan aldığı" açık ve net bir şekilde görülmektedir.

Zira belgeye göre AKP, TBMM'de 15-21 Ağustos 2015 tarihleri arasındaki gündeme ilişkin planlamada "17 Ağustos 2015 Pazartesi gününü Erken Seçim Kararının TBMM Başkanlığına Verilmesi" olarak tespit etmiş.
Dikkat ederseniz çalışma takvimi 15-21 Ağustos 2015 tarihini kapsadığından, bu çalışma planlamasının 15 Ağustos 2015'den çok daha önce planlanmış olduğunu görürsünüz.

Yani en erken 14 Ağustos 2015'de bu belge düzenlenmiş olmalıdır.

* * *

İşte MHP ile koalisyon kurma konusunda AKP'nin samimiyetsizliği ve MHP ile koalisyon kurmayarak en başından itibaren erken seçimi planladığı gerçeği tam da burada karşımıza çıkıyor.

Normalde 14 Ağustos 2015'te MHP ile AKP arasındaki koalisyon görüşmeleri gerçekleşebilirdi ancak o gün AKP'nin kuruluş yıldönümü olması vesilesiyle bu görüşme MHP tarafından 3 gün sonrası için randevulandırılmıştı.

14 Ağustos 2015 günü AKP'nin kuruluş yıldönümünde konuşan Davutoğlu ise aynen "erken seçim aşıdır dedim kimse yanlış anlamasın bu tabiri bilerek kullandım." sözünü söylemişti.

Dolayısıyla en başından itibaren her hali ile toplumu oyalayan ve erken seçim kararını kabullendirmek için tümüyle tiyatro yürütmüş olan AKP gerçeği artık daha fazla kendisini gizleyemez.

AKP, MHP ile görüşmeye geldiğinde çoktan erken seçim kararını almış ve bunu TBMM'de işleme koymak için günler öncesinden hazırlığını yapmıştı. Yani AKP erken seçim için hazırlığını yaparken, MHP koalisyon kurulması için icap eden hazırlıklarını bitirmişti.

Neticede de AKP'nin tavrı yüzünden koalisyon kurulamamıştır.

Şimdi yeniden yapılacak seçim tümüyle AKP'nin kendi egosu ve nefsi için gerçekleştiriliyor.

Ülke yanmış, ekonomi batmış, terör örgütleri her yerde cirit atar olmuş umurlarında değil.

Kaldı ki 1 Kasım'da millet yine AKP'yi iktidara getirmeyecek, bunu da çok iyi biliyorlar.

Ancak milleti bu manada Mehmet Ali Şahin'in "1 Kasım'da 7 Haziran'daki gibi bir sonuç çıkarsa tekrar seçime gideriz" türünden sözlerle milleti tehdit etmeye kalkıyorlar.

O yüzden böylesi samimiyetsiz, yalancı, bencil,ülkeyi ve milleti düşünmeyen AKP'ye karşı herkes tepkisini sandıkta ortaya koymalı, umursamadığı millet iradesinin AKP'den çok daha büyük olduğu bunlara öyle bir gösterilmeli ki, bir daha millet iradesini umursamamak neymiş akıllarına bile getiremesinler.

Pazar günü yapılacak olan seçimlerin şimdiden vatanımıza ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

SEN, BİLİRSİN TÜRKİYE...

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER