MHP gelecektir

MHP gelecektir

MHP gelecektir
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en hayati seçimleri için geri sayım sürerken, ülkenin MHP'den başka çaresi kalmadığı daha da netleşmiş ve ortak kanaate dönüşmüştür.
AKP'nin yalan, talan ve ihanet düzeninin bedeli olarak, ülkenin varlığı ve yokluğu her şeyin önüne geçtiği ve terör Ankara'ya dayandığı için ayrıntılara fazla girilemedi. Cumhurbaşkanı ve Başbakan büyük bir telaşla PKK ve uzantılarıyla kurdukları ortaklığın sonucu olarak ülkenin bölünme noktasına gelmesinin suçunu bir yerlere yüklemeye çabalarken, diğer taraftan da 13 yıldır bu millete layık görmediklerini vadederek, adeta bir seçim rüşveti yarışına giriyorlar. MHP'nin seçim beyannamesinden kopyaladıklarıyla milletin zihnini bulandırmaya uğraşıyorlar.
ÜMİT VEREN HİÇBİR ŞEY YOK
Bütün dünya şahittir ki, Türkiye tarihinin en zor ve sakıntılı dönemini yaşıyor. Ekonomiden dış politikaya, terörden iç güvenliği kadar yerlerde sürünmeyen, ümit ve heyecan veren hiçbir şey yoktur. Ülke ne yazık ki, bir enkaz görünümü vermekte ve dışarıdan üçüncü sınıf bir Ortadoğu ülkesi olarak değerlendirilmektedir. Ekonomik gerçekleri milletten saklayabilmek için devletin açıkladığı resmi rakamları dahi içinden çıkmaz hale getiriyorlar. Masa başında şişirip 10 bin dolar olarak açıkladıkları ve uzun süre övündükleri milli gelirin 9 bin dolara gerilediğini milletten gizlemek için şeytanın aklına dahi gelmeyecek yöntemler geliştiriyorlar.
VATAN GÖREVİ
Ülkenin istisnasız bütün meselelerinde akılcı, kararlı, inandırıcı çözümler ortaya koyan, bu çözümleri uygulayabilecek birikimi ve kadroları olan tek partinin MHP olduğunu akıl ve vicdan sahibi herkes kabul edecektir. Genel Başkan sayın Devlet Bahçeli'nin açıkladığı seçim beyannamesi, ülkenin bütün sorunlarına çare olan bir hükümet programı gibidir. İnsafsız, hayasız bir karartma ile bunlar Türk milletinden saklanmak isteniyor. Bazı hatırlatmalar yapmayı ve Türk milletini yerimizin ve gücümüzün yettiği kadar aydınlatmayı bir vatan görevi sayıyoruz.
DIŞ POLİTİKA
MHP'nin iktidarında Türkiye; merkezinde yer aldığı Kafkasya-Balkanlar-Ortadoğu üçgeninde barış ve güvenliği tehdit eden sorunların çözümünde öncülük yapacak bir politika izleyeceğini taahhüt etmiştir. Irak politikamıza, bu ülkenin toprak bütünlüğünün korunması, yine bu ülkedeki Türkmen varlığının meşru hakları ve güvenliğinin zedelenmemesi ve Irak topraklarından Türkiye için güvenlik tehdidi oluşmaması yön verecektir. Suriye politikasında ana amaç, iç savaşın kalıcı bir uzlaşmayla sonuçlandırması ve toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Ecdadımız Süleyman Şah'ın aziz naaşı sınırlarımızın 37 km derinliğinde bulunan eski türbesine tekrar taşınacaktır. Irak ve Suriyeli sığınmacıların sağlıklı bir şekilde vatanlarına kavuşturulmaları hedeflenmiştir.
TOPLUMSAL ONARIM
Geleceği inşası için beş ana proje geliştirilmiştir. Toplumsal Onarım Sürecinde Devlet ve Yönetim Reformunu hayata geçirilecektir. Üreten Ekonomi Programını devreye sokulacak, Yoksullukla Mücadele Projesi uygulamaya konulacaktır. Terörle Mücadele ve Milli Birlik Projesi derhal uygulanacak, Yolsuzlukla Mücadele, Ahlak ve Kalitenin Tesisi Projesiyle normalleşme ve adalet duygularını canlandırılacaktır. Türkiye'nin acil çözüme kavuşturulması gereken sorunlarına yönelik olarak "Öncelikli Eylem Planı" hazırlamıştır. Türkiye'nin her noktasında huzur ve güveni yeniden ve kalıcı olarak tesis edilecektir. Bu amaçla, her türlü terörün kökünü süratle kazıyacak, milli bekamıza tehdit oluşturan içeride ve dışarıdaki terörist unsurların etkisiz hale getirilmesi, hainlerin yargı önünde hesap vermeleri için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Teröre ve teröriste yataklık eden, hamilik yapan, destek veren, arka çıkan, göz yuman, açık ya da gizli işbirliği içinde olan kim varsa yargı önüne çıkarılacaktır. Çözüm süreci isimli ihaneti tamamen sonlandırılacak ve çözüm süreci çerçeve kanunu yürürlükten kaldırılacaktır.
MAĞDURLAR ÜLKESİ
Türkiye son 13 yılda bir mağdurlar ülkesine dönüşmüştür. AKP iktidarı döneminde karşılıksız çek ve protestolu senetlerde, icra ve iflas davalarında, suçlarda, cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlü sayılarında korkunç patlamalar yaşanmıştır. Ekonomiye ilişkin sözlerinin hiç birisi tutulmamıştır. Türk milleti topyekün mağdur olmuş, ama AKP hükümeti mahcup olmamıştır. Türk milleti kan ağlamakta, AKP haram saltanatı sürmektedir. MHP ekonomiye ilişkin 7 temel alanda yapısal mahiyetli reformlar planlamaktadır. Bunların ayrıntıları seçim beyannamesinde mevcuttur.
HERKES FAYDALANACAK
MHP iktidarında her aileden en az bir kişiye iş sağlanacak, iş verinceye kadar 700 TL destek evin hanımına verilecektir. Muhtaç ailelere "Hilâlkart" vererek bütün yardımları incinmeden bu kartla almasını sağlanacaktır. Evi olmayan muhtaç ailelere 250 TL kira yardımı yapacak, asgari ücretlilere, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği verecektir. Emeklilere yıllık 2800 lira destek ödemesi yapılacağının sözü verilmiştir. 65 yaş aylığı 300 liraya yükseltilecektir. Mazot çiftçiye, üreticiye 1 lira 75 kuruştan verilecektir. Asgari ücreti net 1400 liraya çıkarılacak, asgari ücretlilere, büyük şehirlerde aylık 100 lira ulaşım desteği verilecek ve tamamı vergi dışı bırakılacaktır. Her yıl ortalama 700 bin gencimize iş imkanı sağlanacaktır. Her öğrenciye öğrenim süresince başarılı olmak kaydıyla 10 bin liraya kadar yükseköğrenim kuponu verilecek, evlenecek gençlerimize 10 bin lira tutarında, faizsiz kredi alabilme imkânı getirilecektir.
MHP iktidara hazırdır. Her sözünde haklı çıkmıştır. Eleştirileri isabetle yerini bulmuştur. Gelecek MHP'dir, MHP ise gelecek demektir.

ORHAN KARATAŞ/ORTADOĞU

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER