Ali Serim, Mehmet Metiner'i Döver mi? HDP'li Nazlı Ilıcak Bu Kavgayı Ayırır mı?

Ali Serim, Mehmet Metiner'i Döver mi? HDP'li Nazlı Ilıcak Bu Kavgayı Ayırır mı?

Ali Serim, Mehmet Metiner'i Döver mi? HDP'li Nazlı Ilıcak Bu Kavgayı Ayırır mı?
div>

Çocuklar kendi arasında kavga ederken, "Benim babam senin babanı döver" sözü genelde replik olarak kullanılır. Herkesin aşina olduğu bir sözdür. Herkes kendi çocukluğunda bu sözü bulur. Bu başlığı da ondan esinlenip yazdım.

Son aylarda yazılarımıza konuk ettiğimiz Ali Serim de, herkesin çok yakından tanıdığı Mehmet Metiner'de bildiğiniz gibi Ülkücü ve MHP düşmanıdır…

Yalnız, Ali Serim'e sahip çıkanlar, Mehmet Metiner'in geçtiğimiz günlerde Kanal 24'de söylediği "İki partiye operasyon çekilmek isteniyor. Geçmişte hukukumuza dayanarak isim zikretmemeyi, fazlaca eleştirmemeyi bir tarafa bırakarak. "MHP'nin kadın adaylarından birisi, bugün paralel yapının televizyonlarından hiç ayrılmadı. Burada hep şunu söyledi. "Biz MHP olarak iktidara gelirsek, size yapılan zulmü ortadan kaldıracağız" dedi. Adeta paralel yapının sözcülüğünü yaptı. Bugün MHP'ye paralel operasyon çekiliyor. Devlet Bahçeli bunlara bakarak daha milli" sözleri üzerinden "Mehmet Metiner bile Devlet Bahçeli'yi destekliyor" propagandalarına başladılar. 

Bu "Değişimci" sıfatıyla dolaşanlar, Mehmet Metiner'in kendi destekledikleri Meral Akşener için "Geçmişten hukukumuz var" dediğine bakmıyorlar, "Cemaat ve Paralel yapı" iddialarına hiç değinmiyorlar ama "Devlet Bahçeli bunlara bakarak daha milli" dediği üzerinden saldırıya geçip, propaganda yapıyorlar. Hem MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "milli" olduğunu tescillemek için Mehmet Metiner'in sözüne mi ihtiyacımız var?

Mehmet Metiner, MHP'nin hiçbir zaman dostu olmadı, olması da mümkün değildir. Mehmet Metiner'in bugün cemaat ve paralel yapı kavgasında kendi düşüncelerinin dengesini kurmak için "MHP'ye operasyon yapılıyor. Devlet Bahçeli bunlara bakarak daha milli" demiş olması bizim meselemiz değildir.

Çünkü MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Mehmet Metiner'le bir bağı, bir bağlantısı, bir görüşmesi yoktur. Onunla kavgamız vardır, onunla hep mücadelemiz vardır. Oysa bugün peşinden gittiğiniz Meral Akşener AKP'nin kuruluş günlerinde Mehmet Metiner ile aynı havayı soluyor, aynı atmosferde bulunuyordu. Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan ile AKP'yi kurmak için Türkiye turu yaparken, Mehmet Metiner Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yapıyordu. Demek ki, bir dönem Meral Akşener ablanız Mehmet Metiner'in yol ve dava arkadaşıymış!

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yahut bizlerin Mehmet Metiner'le bir yol arkadaşlığı hiçbir dönem olmamıştır. Anladınız mı bu kısmı? Zekası ve vicdanı olan çok net anlar…

Mehmet Metiner, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "İstanbul İl Başkanı iken bölücülüğün yüksek lisans tezini bir derginin yönetim danışmanlığıyla başlatmış olan bir kişinin vatanseverliğini ölçmek için ayrı bir kabiliyet ve kariyere sahip olmaya gerek yoktur.." sözüyle "danışman" vurgusu yaptığı kişidir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'de, Mehmet Metiner'in "Sayın Bahçeli! Sadece ve yalnızca kendi doğruları üstüne kapanan ve başkalarını acımasızca suçlayan eski tarz siyasetçi kimliğine bürünmüş olmanız hem "Yeni Türkiye"yi doğru okumanızı engelliyor, hem de akademik kimliğinize gölge düşürüyor." şeklinde cevap verdiği kişidir.

Mehmet Metiner düne kadar "Biz bu kanı durdurduğumuzda, bu sorunu çözdüğümüzde MHP tabelasını indirmek zorunda kalacak. MHP diye bir parti kalmayacak. Dağlardan şehitlerimiz gelmediği zaman MHP diye bir parti kalmayacak. " diyendir…

Mehmet Metiner düne kadar "Bahçeli, sen kimsin ve siyaseten ne işe yarıyorsun?" diye saldıran kişidir.

Mehmet Metiner düne kadar "MHP  lideri Sayın Devlet Bahçeli gözünü yumup ağzına geleni söylemeyi siyaset sanıyor. Bağırıp çağırmayı, hakaret etmeyi marifet sanıyor. Diline pelesenk ettiği kelimelere bakın hele: İşbirlikçiler, hainler, yurtsuzlar, ahlaksızlar, alçaklar, şerefsizler!" diye Sayın Bahçeli'yi eleştiren kişidir.

Biz, Mehmet Metiner'in MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ve MHP'ye saldırıları karşısında gazetedeki köşemizden "Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığından, PKK'nın partisi HADEP'e, oradan da AKP'ye uzanan bir portrenin adı olan Mehmet Metiner'in her sözü, her yazısı hükümsüzdür. Ama gülmek, eğlenmek adına etkisini de asla inkâr edemeyiz."  şeklinde cevap verirken, biz onunla bu mücadeleyi ona karşı mücadele ederken, bu değişik DEĞİŞİMCİ'ler ne yapıyordu acaba?

Biz Mehmet Metiner gibilere karşı dünde haddini bildirdik, yarında bildiririz…

Ya siz Meral Akşener'in ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile yaptığı toplantıya bile yanında götürdüğü akıl hocası ve danışmanı Ali Serim'in Ülkücülere, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye hakaretleri, PKK'lı sözde sanatçıları övmesi, Kürdistan haber sitelerinde köşe yazarlığı yapması ve PKK açılımları övmesi karşısında ne yaptınız? 

Bir taneniz çıkıp da "Bu Ali Serim kim?" diye sordunuz mu?

Peşinden sürüklendiğiniz Meral Akşener bile Ali Serim'e "Sayın Ortadoğu yazarları, öyle yazıp duruyor. Ali Serim benim bir öğrencimdir. Sevilen bir gençtir. ANAP çizgisinden geliyor. İyi bir ailenin oğludur. Yazık olan benim talebe oldu. Bu işlerle alakası olmayan kişidir." diye büyük övgülerle sahip çıkmıştır.

Şimdi utanmadan Mehmet Metiner üzerinden propaganda yapıyorsunuz. Oysa Mehmet Metiner'de, Meral Akşener'de, Ali Serim'de AKP atmosferi içinde bulunmuş ve bulunmaya devam eden kişilerdir.

Mehmet Metiner, şuan her AKP'li gibi cemaat, paralel yapı saplantısı ve mücadelesi üzerinden propaganda yapıyor. Mehmet Metiner'in bu manada hedef aldığı kişi de Meral Akşener'dir.

Meral Akşener "Dinlerarası Diyalog" modelini "80 öncesinin öğrencilerinden birisiyim. Aşağı yukarı bizim görüşümüze sahip gençlerden 5000'e yakın kayıp var. Karşı görüşten de belki bir o kadar vardır. Bu kayıpları engellemenin yolu toplumun bütün katmanları arasında, farklı görüşler arasında, işte Sayın Gülen'in yapmaya çalıştığı gibi farklı dinler arasında konuşmayı, mutabık kalınabilecek noktaları ortaya koyabilmek için bir çalışma yapmanın kimseye zararının olmadığı aslında faydasının olduğuna inanıyorum. Eğer 80 öncesinde bu yapılabilmiş olsaydı o kadar pırıl pırıl genç belki bugün yaşıyor olacaklardı." Sözleriyle ölçü alan birisidir.

Meral Akşener, bir zamanlar cemaatin 2.adamı olan Hüseyin Gülerce'nin "Meral Akşener yakın mıdır cemaate, Fethullah Gülene, çok yakın bir isimdir. Şahidi benim." diye tarif ettiği kişidir.

Meral Akşener, cemaatin yazar ve yorumcusu Önder Aytaç'ın "O içimizden biri" dediği kişidir.

Meral Akşener, cemaatin yılmaz savunucusu ve yazarı Nazlı Ilıcak'ın "Etrafta Meral Akşener'in ismi dolaşıyor. Bence, hiç tereddüt etmesin çıksın ortaya. Çok büyük bir taraftar kitlesi toplayacağına eminim. Zaten eskiden beri, Meral Akşener'i, MHP'yi merkeze taşıyacak bir lider olarak görmekteydim. Bugün, işte bu fırsat doğdu." diye övdüğü ve yol gösterdiği kişidir.

Mehmet Metiner belki de bu sözler üzerinden, dün AKP'nin oluşumunda beraber olduğu ve "Geçmişte hukukum olan kişi" dediği Meral Akşener'e karşı çıkmaktadır. Tahlil ve değerlendirmeleri bu nokta üzerinden bakarsanız daha sağlıklı yorumlar yapabilirsiniz.

Zaten Mehmet Metiner'de aynı televizyon konuşması içinde "Ben çok ayrıntıya girersem, Sayın Bahçeli'yi savunursam, Mehmet Metiner gibi birisi bile Bahçeli'yi savunuyorsa, Ülkücülük tehlike diyen o aymazların sözlerinden Bahçeli'yi korumak için MHP'nin içine girmek istemiyorum. Ama şunu çok rahat görüyorum kardeşim, MHP'ye paralel operasyon çekiliyor" demiştir. Mehmet Metiner'in meselesi MHP'yi ve Devlet Bahçeli'yi sevmesi değil, cemaate olan karşıtlığıdır.

Bizim için, Meral Akşener'in Kürdistan haber sitesi yazarı, PKK açılımlarını öven danışmanı Ali Serim ne ise,  "PKK bağımsız Kürdistan için silah kullanabilir" diyen Mehmet Metiner aynıdır.

Muhterem değişimciler, o yüzden "Mehmet Metiner, Devlet Bahçeli'ye kurultay desteği verdi" başlıklı haberlerinizi , "Mehmet Metiner geçmişte hukuku olan, AKP'nin kuruluş aşamasında beraber olduğu Meral Akşener'i paralelci, cemaatin adayı ilan etti" diye değiştirin…

Hadi Ali Serim ile Mehmet Metiner'i kavga ettirin…

Bizde size "durun siz kardeşsiniz kavga etmeyin" diye seslenelim…

HDP'ye oy veren Nazlı Ilıcak'ın bu kavgada kimden yana olacağını biliyorsunuz değil mi?

Ha bu arada Değişimcilere destek veren Emin Pazarcı, Fatih Portakal, Ahmet Hakan, Ahmet Yenilmez, Rahmi Turan, Emin Çölaşan, Sebahattin Önkibar ve bunlar gibiler kimin adamları?

Değişimcilerin kalemi olan ama son yerel seçimlerde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayına danışmanlık yapan ve en son oy verdiği parti CHP olan yazarlarınız birde bu kişileri tahlil etse…

Bir günde bu Ali Serim kim, sizin kaleminizden okumak isteriz.

 
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER