Acun'un Yunan sunucusundan tepki çeken 'Atatürk' paylaşımı

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasının Yunan sunucusu Sakis Tanimanidis, Türk kurtuluş mücadelesinin 100. Yıl dönümü olan 19 Mayıs’ta, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ihanetin ve iftiranın yeni bir örneğine imza attı ve Atatürk’ü soykırımcı ilan etti. Paylaşım büyük tepkilere neden oldu

Acun'un Yunan sunucusundan tepki çeken 'Atatürk' paylaşımı

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasının Yunan sunucusu Sakis Tanimanidis, sosyal medya hesabından yaptığı 19 Mayıs paylaşımında, Atatürk’ü soykırımcı ilan etti. Milli Mücadele'nin 100. Yıl dönümü olan 19 Mayıs’ta Instagram hesabından paylaşımda bulunan Sakis Tanimanidis’in, paylaşımında “100 yıl önce yanlış bir şekilde kaybedilen 353.000 insanı anıyorum” , “Bugünün sadece Pontian kökenli Yunanlılar için değil; tüm dünya için ne anlama geldiği hakkında biraz daha fazla şey anladım” gibi ifadeler kullanması dikkat çekti. Türkiye’nin en çok izlenen programlarından Survivor'ın Yunanistan kökenli sunucusu Sakis Tanimanidis’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yaptığı paylaşım kısa sürede binlerce etkileşim alırken; paylaşımın sonuna da “Ben Unutmam” hastag’ini atması tepki çekti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Survivor Türkiye Yunanistan yarışmasını Acun Ilıcalı ile birlikte sunan Sakis Tanimanidis’in “Gururlu bir Pontuslu olarak ben, 100 yıl önce Pontus soykırımında insafsızca yok edilen 353 bin kişiyi saygıyla anıyorum” şeklindeki sözlerini kınadı. Tarih boyunca, hâkim olduğu her coğrafyayı, medeniyeti ve adaleti ile inşa etmiş olan kahraman ecdadımızın eseri olan tertemiz tarihimizin bizim yüz akımız olduğunu bildiren Geylan, “1919’da 353 bin Pontuslunun ecdadımız tarafından katledildiğini savunan bu densizi şiddetle kınıyorum” dedi.

Geylan, ayrıca Acun Ilıcalı’ya da çağrıda bulunarak, “Tarihimize ve milletimize arsızca iftira atan bu densizle alakanızı kesin!” diye konuştu. Genel Başkan Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “TV8’de yayınlanan Survivor programının sunucusu Sakis Tanimanidis, devletimizin kurucusu Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs’ta sosyal medya hesabında sözde Pontus soykırımının yıldönümünü anarak hem milletimize hem de Atatürk’e “soykırımcı” hakaretinde bulundu. Kendini gururlu bir Pontuslu olarak tanımlayan ve 1919’da 353 bin Pontuslunun ecdadımız tarafından katledildiğini savunan bu densizi şiddetle kınıyorum. Ey Tanimanidis efendi; eğer iddia ettiğin soykırım gerçek olsaydı, emin ol bugün ya sen olmazdın ya da adın Sakis Tanimanidis olmazdı!

Türk milleti asildir soykırım yapmaz. Tarih boyunca, hakim olduğu her coğrafyayı, medeniyeti ve adaleti ile inşa etmiş olan kahraman ecdadımızın eseri olan tertemiz tarihimiz bizim yüz akımızdır. Tanimanidas efendi, soykırım arıyorsan; kudurmuş köpek sürüsü gibi Anadolu’yu işgale gelen ve çocuk, yaşlı, kadın demeden masum insanların canını ve namusunu katleden dedelerinin pis ve kirli tarihine bak! Ayrıca Acun Ilıcalı ve TV8 yönetimine de çağrıda bulunuyorum: Tarihimize ve milletimize arsızca iftira atan bu densizle alakanızı kesin! Böyle birinin ekranınızda boy gösteriyor olması milletimizi derinden üzmektedir. Bu konuda sessiz ve kayıtsız kalırsanız, bunun anlamı farklı olacaktır.

Survivor’un Yunan sunucusu Sakis’in 19 Mayıs’ta Atatürk’e ve Milli mücadele kahramanlarına soykırımcı imasında bulunması büyük tartışma yaratırken; TV8’in patronu Acun Ilıcalı sosyal medya hesabından “Sakis ise Survivor sunmanın keyfi” mesajıyla bu fotoğrafı paylaşmıştı.

TÜRKGÜN

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 13:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER