Oya Aydoğan, 48 saat daha uyutulacak

Türk sinemasının ünlü ismi Oya Aydoğan, beyninde ödem tespit edilmesi sonucu 48 saat daha yoğun bakımda uyutulacak. Aydoğan'ın beyninde ödem oluştuğunu belirten Op. Dr. Adil Tanık, ''Hastanın durumu gerçekten ciddidir. Hastanın beyin ödemi söz konusudur. Biz bu aşamada ciddi bir ödemin olduğu hala hastamızın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu sizlere ifade etmek istiyoruz. 48 saat daha yoğun bakımda uyutulacak.'' dedi.

Oya Aydoğan, 48 saat daha uyutulacak
Cumartesi günü evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve ameliyat sonrası yoğun bakımda tedavisine devam edilen Oya Aydoğan'n son durumuna ilişkin hastane doktorları basın açıklaması yaptı. Oya Aydoğan'ın beyninde ödem oluştuğunu belirten Hastane Başhekimi Op. Dr. Adil Tanık, ''Hastamız ilk geldiğinde nörolojik bulguları ön plandaydı yani beyinde olaydan etkilenmişti. Bu etkilenme nedeniyle zaten beyninde bir problem olduğunu düşündüğümüz hastamızın dün itibariyle bir takım hastamızı takipte kullandığımız parametrelerin daha iyi duruma gelmesi kanama problemlerinin ortadan kalkması sonrasında hastamızın durumu el verdiği için tomografik olarak beynini görüntüleme imkanımız oldu. Beyindeki hasarın tamamını yüzde yüz gösterebilen bir tetkik olmamakla birlikte aldığımız netice beyinde yaygın ödem olduğu şeklinde. Bununda ana nedenlerinden biri olayın ilk başlangıcından itibaren ameliyat tekniğinin de gerektirdiği ameliyat süresince de sıkıntı şeklinde karşınıza çıkan beyne az kan gitmesi sıkıntısıdır. Bunun neticesinde beyinde bir hasar oluşmaktadır. Bu hasarların bazıları geri dönüşümlü bazıları geri dönüşümsüz olabilirler. Biz bu aşamada ciddi bir ödemin olduğu hala hastamızın sağlık durumunun ciddiyetini korduğunu sizlere ifade etmek istiyoruz.'' şeklinde konuştu

Oya Aydoğan'ın dün çekilen tomografisinde beyninde ödem tespit edildiğini ve 48 saat daha yoğun bakımda uyutulacağını belirten Tanık, ''Çok pozitif çok negatif konuşmak istemeyiz. Doğru bildiklerimizi söylüyoruz. Hastanın durumu gerçekten ciddidir. Hastanın beyin ödemi söz konusudur. Beyin ödeminin bundan sonraki aşamada nasıl seyredeceğini bizlerde gereken tedavileri neyse sonuna kadar uygulamakla birlikte bilememekteyiz. Kalıcı hasar da yine bilemediğimiz bir unsur. Biz öncelikle daha şimdi ki hayati fonksiyonlarının kaybolmaması için çaba sarf ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER