Yayladere’de PKK’ya ait mühimmatlar ele geçirildi

BİNGÖL’ün Yayladere İlçesi kırsalında düzenlenen operasyonlarda; bir menfez içerisinde PKK’ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Yayladere İlçesi’nde İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı birlikler tarafından gerçekleştirilen...

Yayladere’de PKK’ya ait mühimmatlar ele geçirildi

BİNGÖL’ün Yayladere İlçesi kırsalında düzenlenen operasyonlarda; bir menfez içerisinde PKK’ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Yayladere İlçesi’nde İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı birlikler tarafından gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Konu hakkında Bingöl Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler tarafından bölücü terör örgütü mensuplarının faaliyetlerine karşı yürütülen çalışmalar neticesinde Bingöl ili Yayladere İlçesi Kışlık Deresi bölgesinde bir menfez içerisinde aşağıdaki malzemeler ele geçirilmiştir.1 adet M14 anti personel mayın, 2 Adet AK-47 Şarjörü, 60 adet kaleşnikof fişeği, 20 adet bixi mühimmatı, 1 adet araç telsizi, 1 adet el telsizi, 1 adet gece görüş dürbünü, 8 adet bölücü terör örgütü mensuplarına ait fotoğraflar. güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" denildi. 

DHA

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 20:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER