Türkiye'nin Nantes konsolosluğunu molotoflu saldırı

Cumartesiyi pazara bağlayan gece yarısı sonrasında Türkiye'nin Nantes konsolosluğu duvarına molotof kokteyli atıldı. Molotof kokteyli Nantes Konsolosluğu'nun yan cephesine atıldı. Olayda yaralanma ve hasarın meydana gelmediği ve hiç kimsenin gözaltına alınmadığı; polisin her iki olayla ilgili soruşturma sürdürdüğü bilgisi edinildi.

Türkiye'nin Nantes konsolosluğunu molotoflu saldırı
 

Cumartesiyi pazara bağlayan gece yarısı sonrası da Türkiye'nin Nantes konsolosluğu duvarına molotof kokteyli atıldı. Molotof kokteyli Nantes Konsolosluğu'nun yan cephesine atıldı. Olayda yaralanma ve hasarın meydana gelmediği ve hiç kimsenin gözaltına alınmadığı; polisin her iki olayla ilgili soruşturma sürdürdüğü bilgisi edinildi.

PARİS BAŞKONSOLOSLUĞU'NA DA SALDIRMAK İSTEDİLER
Dün gece yarsında Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğu önüne gelen bir grup ellerindeki taşlar ve havai fişekleri atmak istedi. Kısa sürede konsolosluk önüne gelen özel çevik kuvveti tarafından konsolosluk binasına zara vermeden uzaklaştırıldığı bilgine ulaşıldı.

Dün Paris, Nantes, Marsilya, Rennes, Reims, Montpellie,Lyon, şehirlerine HDP milletvekilleri ve eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın tutuklanması ile ilgili olarak protesto eylemleri gerçekleştirmişti.

DHA

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER