Oto yıkamaya kadın eli değdi

Ordu'da eşiyle oto yıkamacılığı yapan üç çocuk annesi Döndü Karademir, araçları daha temiz yıkadığı için müşterilere yetişmekte zorlanıyor.

Oto yıkamaya kadın eli değdi

ORDU

İstanbul'da yaşayan ve aile ekonomisine katkı için evlere temizliğe giden Döndü Karademir, 23 yıllık eşi Sezai Karademir'in memleketlerine dönme isteği üzerine Ordu'ya yerleşti.

Beraber çalışabilecekleri iş konusunda araştırma yapan Karademir çifti, arkadaş tavsiyesiyle oto yıkamaüzerine iş yeri açmaya karar verdi.

Döndü Karademir'in girişimiyle 14 ay önce Fatsa'da açtığı iş yeri, kısa sürede araçlarını yıkatmak isteyenlerin tercih yeri oldu.

Döndü Karademir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çevredekilerin ve müşterilerin, ilk zamanlarda oto yıkamada kadın işletmeci olmasına şaşırdığını söyledi.

İnsanların başta yadırgadığını ancak zamanla alıştığını ve araçları daha iyi temizlediği gerekçesiyle kendilerini tercih ettiğini anlatan Karademir, bu anlamda sabit müşterileri olduğunu belirtti.


Karademir, ilk defa aracını yıkatmak üzere gelenlerin, kendisini sekreter sandıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Beni işçi sanmışlardı. 'Patron nerede?' diye soruyorlardı. 'Buyurun benim.' dediğim zaman şaşırıyorlardı. 'Gerçekten siz misiniz?' diyorlardı. 'Evet, ben yıkıyorum, merak etmeyin.' dediğimde kimisi arabayı bırakmak istemiyordu. Yapıyorum diyordum, inanmıyorlardı. Gidiyor ve emin olmak için tekrar geliyorlardı. Çok şaşırıyorlardı. Artık benim temizlediğim araçların sahipleri devamlı geliyor. Ben olmayınca, 'Abla gelsin.' diyorlar. 'Abla gelince aracı vereceğiz.' diyen de oluyor."

Karademir, kış mevsiminde yaza göre işlerin daha durgun geçtiğini aktararak, "Bu nedenle oto yıkamanın yanı sıra halı da yıkamaya başladık. Bayanlar da halıyı benim yıkadığımı görünce bizi tercih ediyor." diye konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER