'Hızır' bu kez Başakşehir' ortaya çıktı, 1000'er lira dağıttı

Beyoğlu'nun Hasköy semtinde çok sayıda eve para dolu zarf bırakan 'Hızır' adı verilen hayırsever, bu kez Başakşehir'de evlerin kapılarının altından 1000'er lira bulunan zarflar attı.

'Hızır' bu kez Başakşehir' ortaya çıktı, 1000'er lira dağıttı

Hasköy'de geçen ay çoğunluğu gecekonduların bulunduğu evlerin kapılarının altından içerisinde 1000 TL bulunan zarflar bırakan kişiler bu kez Regaip Kandili gecesi Başakşehir'e bağlı Şahintepe'de ortaya çıktı.

Hasköy'de evlere para dolu zarf bırakıyorlar: 'Nereden geldi bu para?' dedim, 'Amca karıştırma söylenmez' dediler

Mahallelilerin 'Hızır' adını verdiği hayırsever adına çok sayıda eve para dolu zarf bırakan kişiler DHA kameraları tarafından görüntülendi. Zarfları alanlar hayırsever için "Allah razı olsun" derken, içinde 1000 TL bulunan zarfın üzerindeki notta, "Paylaşmanın asaletini, bencilliğinin çirkinliğine değişmeyen bir kardeşiniz olarak, sizden dua edecek kimsesi olmayanları duanıza katmanızı ve bu gece kapınıza gelmeme vesile olanlara dualarınızda yer vermenizi tüm kalbimle isterim. Hayırlı kandiller" yazdığı öğrenildi.

DHA'nın konuştuğu 75 yaşındaki Parlak Kalaycı, "Ben önce kimseyi görmedim. Kapıyı açacaktım. Kapının arasına sıkıştırmışlardı. İçerisinden bin TL çıktı. Allah ayaklarına aracı vermesin, evlerine şenlik versin. Allah bin defa razı olsun. Okumuşluğum yok, paraya dokunmadım. Bir yere koyup bekledim. Bir gün sonra üzerindeki yazıyı okuttum. Yardım olduğunu gördüm. Allah razı olsun. Allah bol kısmet versin" dedi.

DHA

Özgür

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER