Hakan Şükür FETÖ Soruşturması Ailesine Uzanınca Geri Adım Attı

Hakkında yakalama kararı bulunan Hakan Şükür, FETÖ soruşturması ailesine uzanınca Twitter'dan pişmanlık ve kandırılma temalı tweet'ler attı.

Hakan Şükür FETÖ Soruşturması Ailesine Uzanınca Geri Adım Attı
Hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ'nün futbol imamı Hakan Şükür, FETÖ soruşturması ailesine uzanınca pişmanlık açıklamalarına başladı. Twitter'dan pişmanlığını dile getiren Şükür, "Bir sporcu olarak, Kimi tanırsınız, neyini bilebilirsiniz neresinde olabilirsiniz ki yaşananların? Bütün herşeyin hukuki ve yasal olduğu anlarda yaptığınız bir hayrın,söylediğiniz bir sözün,bugün suç olabileceğini Nasıl bilebiliriz ki.." sözleriyle kandırıldığını ima edip, "Tekrar seçilmiş Cumhurbaşkanı'na hükümetine, demokrasimize yapılan hain teşebbüsü lanetliyor, şehitlerimize rahmet diliyorum." dedi.

İşte FETÖ'nün futbol imamının pişmanlık dolu tweet'leri:

"Değerli dostlar, yaşadıklarım, hakkımda söylenenler ve yapılanları hiç hak etmiyor ve çok üzülüyorum. Vatan, Bayrak, Millet,Türkçe'mizin, Milli ve manevi değerlerimizin Dünya'ya anlatılması konusunda birçok devlet büyüğü, sanatçı Siyasetçi ve sporcu gibi sempati duyduğumuz günler yaşadık. Hangimiz bu duyguda değildi ki?

"YARGISIZ İNFAZ KISMINI YAŞIYORUZ"

Bugün ise bir çok yetkili ve makam sahiplerinin yıllardır farkına varamadığı devlete sızmış bir örgütten bahsediliyor. Biz ise sadece anlam veremediğimiz bir sürecin yargısız infaz kısmını yaşıyoruz. Bir sporcu olarak, Kimi tanırsınız, neyini bilebilirsiniz neresinde olabilirsiniz ki yaşananların? Bütün her şeyin hukuki ve yasal olduğu anlarda yaptığınız bir hayrın,söylediğiniz bir sözün, bugün suç olabileceğini nasıl bilebiliriz ki..

"YARDIM ETTİM"

Ailemden öğrendiğim tek şey "Yetebildiğin her yere yardıma koş, gönlüne huzur biriktir" sözü olmuştur her daim. Şeffaf yaşadım, böyle yaptım, iyilik düşündüm. Her zaman Yasal olan, halka açık olan ve ihtiyacı olan heryere herkese yardım etmeye çalıştım. Bazen Doğu'daki kardeşime, bazen mahallemdeki komşuma bazen de bana söylenen, desteğe ihtiyacı olana kimliğine bakmadan yardım ettim.

"HATANIZ OLUYOR İŞTE, AMA HAYAT BU"

İçimde her zaman bu duygu vardı ve hep huzurluydum. Ne zaman ki siyasete girdim ki bana göre değildi siyaset, bu duygum hep devam etti. Yapamadım, beceremedim belki de... Bir sporcu olarak kıramadım kimseyi ve evet dedim makama ihtiyacı olmadan bu teklife. Keşke demiyorum hiçbir zaman ama konumumu haksızlığa kullanmadım, hak yerim duygusu ile ailem dahil kimseye ihtimas geçmedim. Hep aktif sporcu kalamıyor insan, bazen iyi niyetinizin kurbanı oluyorsunuz, kimseye hayır diyememek hatanız oluyor işte. Ama hayat bu!

"SUSMAYI TERCİH ETTİM"

Bunları niye yazıyorsun diyebilir, ağır şeyler söyleyebilirsiniz bana belki ama ne bileyim,içimden sizlerle paylaşmak geldi işte. Sevdiklerimden uzak, herkesin hakkımda ağır ithamlarda bulunduğu bir ortamda. Susmayı tercih ettim ortamın karanlığında. Keşke bana söz hakkı verilseydi de sizlerle dertleşebilseydim.

"KİMSENİN DİZİNİN DİBİNDE, DEDİĞİNİ YAPAN BİRİ DEĞİLİM"

Çocukluğumdan beri hayatım mücadele ile geçti. Bazı şeyler yaşamak gerekirmiş hayatı ve başkalarını da anlayabilmek için. Yaşadıklarından sorumlu olmadığım halde,yaşadıklarımın hayatı daha iyi anlamamı sağladığını söyleyebilirim rahatlıkla. Öyle bazısının anlattığı gibi kimsenin dizinin dibinde, kimsenin dediğini yapan biri değilim. O yüzden hata yapıyor, duygusal davranıyorum.

"AİLEMİN FETÖ İLE HİÇBİR BAĞI YOK"

İnanın kanser tedavisinden yeni çıkmış annem başta,kardeşlerim, eşim ve çocuklarım ile ağır şeker hastası tutuklu Babam'a çok üzülüyoruz. Tamamen başka dünyanın insanları olan ailemin hiçbir ferdinin bahsi geçen FETÖ ile hiçbir bağı yok. Bunu kime sorsanız bilir.

Bahsi geçen harekete tamamen karşı olan biri olan ağır şeker hastası babam, şu anda tutuklu Ve hukuken bir şey yapamıyoruz. Tüm kalbimle söylüyorum birçok sporcu arkadaşımın dediği gibi bizler de geçmişte milli ve manevi Türkçemizin tanıtımı ve Bayrağımızın dünyada dalgalandırılması çerçevesinde sempati duyduğumuz bu hareketin, bugüne bakan ortadaki iddiaları bilebilmemizin imkansız. Ortadaki iddiaların kabul edilebilir yanı kesinlikle yok ve olamaz..

"BEN İÇİMDEN GELENLERİ SÖYLEDİM"

İddialar karşısında, şaşkın ve bi o kadar da üzgünüm. Umarım suçun şahsiliği ve hukuk kuralları işler. Yıllarını ülkesine hizmet için vermiş, ülkesini her alanda tanıtmış, bayrağını dalgalandırmış bir sporcu olarak bu durumu yaşamak çok zor. Ben içimden geçenleri söyledim. Kim ne yaptıysa cezasını çeksin inşallah.

DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLEDİ

Kalbini kırdıklarım varsa hepsinden özür diliyor, haklarını helal etmelerini istiyorum. Faydası olacaksa, yakında ülkemde son dönemlerde yaşananlarla ilgili vicdanen duygu ve düşüncelerimi sizlerle zaman zaman paylaşacağım. Tekrar seçilmiş Cumhurbaşkanı'na, Hükümetine, Demokrasimize yapılan hain teşebbüsü lanetliyor, Şehitlerimize Rahmet diliyorum.

"ALLAH DEVLETİMİ, MİLLETİMİ, ÜLKEMİ KORUSUN"

Ülkemi, Bayrağımı, Milletimi çok sevdiğimi ve nasıl temsil ettiğimi söylememe gerek olmadığını düşünüyor, canım ülkemin toplumsal barış ile huzura kavuşmasını diliyorum. Allah devletimi, ülkemi, milletimi korusun. Amin."

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER