Cezaevinden FETÖ'cülere 'hero' motivasyonu

Diyarbakır'da FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan şüphelinin üzerinde cezaevindeki bir tutukludan alındığı tespit edilen "hero, Allah onu başımızdan eksik etmesin inşallah" yazılı not bulundu.

Cezaevinden FETÖ'cülere 'hero' motivasyonu

Diyarbakır İL Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince FETÖ/PDY mensuplarının saklandıkları ve faaliyet yürüttükleri hücre evlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalarda terör örgütünün "güvenli-gizli ev" olarak tabir ettiği "gaybubet" olarak kullanıldığı tespit edilen evlere önceki hafta eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gaybubet evinde gözaltına alınan şüphelilerden birinin üzerinde bulunan ve cezaevinde tutuklu bir yakınından aldığı belirlenen not ele geçirildi.

Notta, "Her gün vird gibi bunları okuyun. Biraz da sen oku, o tatlı nameleri işit. Söyleyenden Allah razı olsun 'hero'. Allah onu başımızdan eksik etmesin inşallah." yazılı cümlelerin olduğu öğrenildi. "Hero" ibaresinin de altı çizili olduğu görüldü.

Örgüt üyelerinin birbirlerini bu şekilde motive etmeye çalıştığı ve "hero" yazılı tişört giymeye teşvik ettiği değerlendiriliyor.

Peygamberi de alet etmişler

"Evet günler baharı solukluyor" yazılı cümlenin de yer aldığı notla, teröristlerin dışarıdaki örgüt mensuplarına dağılmamaları ve yeni bir darbe girişimi için umut vermeyi amaçladıkları ortaya çıktı.

Notta cezaevindeki bir FETÖ tutuklusunun gördüğü rüya şu şekilde aktarılıyor:

"Rüyasında efendimizi görmüş, 'Ya Resulallah benim bebelerim ne halde?' diye sormuş. Az sonra efendimizin kucağında bebelerini görmüş ve ona sevdirmiş. Diyor ki, 'değer hocam, değer bütün sevdiklerimize değer.' Evet ama biraz zor geliyor bazen. Bunlar ileride tatlı birer hatıra olacak. Üstadın talebeleri gibi biz de gelecek nesle inşallah bunları anlatacağız."

Emniyet birimleri bu türden notlarla tutuklu FETÖ'cülerin peygamberi de alet ederek dağılmak üzere olan örgüt mensuplarının güvenlik güçlerine bilgi vermesini engellemeye çalıştıkları değerlendirmesinde bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER