“Burası kürdistan” diyen ve Meral Akşener’inde “kürdistan diye tarifleyebilirsin” dediği bölücüye gözaltı

İP Genel Başkanı Meral Akşener'e Siirt'in Kurtalan ilçesindeki esnaf ziyaretinde “Şu an sizin bulunduğunuz yer 'kürdistan'dır ama ne yazık ki 'kürdistan' inkar ediliyor” diyen ve Akşener’in de, "Sen burasını kürdistan diye tariflersen, tarif edebilirsin. Seni inkar eden yok" şeklinde yanıt verdiği bölücü gözaltına alındı.

İP Genel Başkanı Meral Akşener'e Siirt'in Kurtalan ilçesindeki esnaf ziyaretinde “Şu an sizin bulunduğunuz yer 'kürdistan'dır ama ne yazık ki 'kürdistan' inkar ediliyor” diyen ve Akşener’in de, "Seni inkar eden yok. Sen burayı Kürdistan olarak tariflersen, tarifleyebilirsin başkası için de farklıdır. Güzel kardeşim, biz bu ülkenin sınırları içerisinde, bu Anadolu coğrafyasında pekçok etnik aidiyet var, pekçok mezhepsel aidiyetler var. Bunlarla ilgili biz birmiyiz, bütünmüyüz ona bak sen. Seni inkar eden yok" şeklinde yanıt verdiği bölücü gözaltına alındı.

Siirt Emniyet Müdürü Halit Aziz YILMAZ twitter adresinden yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

“İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’in Kurtalan ilçesindeki esnaf ziyareti esnasında  Terör Örgütü Propagandası Yapan C.T.  isimli şahıs, başlatılan soruşturma kapsamında, 29.10.2021 tarihinde ikametinde yakalanarak gözaltına alınmış olup, işlemleri devam etmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 13:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER