Avukatın icra takibi sırasında yüzünden ısırıldığı iddiası

Bursa Barosu avukatlarından Cüneyt Bülent Şeker'in Orhaneli ilçesindeki bir icra takibi sırasında yüzünden ısırılarak yaralandığı bildirildi.

Avukatın icra takibi sırasında yüzünden ısırıldığı iddiası

Barodan yapılan yazılı açıklamaya göre, avukat Şeker, 27 Temmuz'da bir icra takibi için kırsal Göynükbelen Mahallesi'ne gitti.

Müvekkilinin alacağına karşılık 80 koyunun haciz işlemi sırasında borçlu tarafın saldırısına uğrayan Şeker, bir kişi tarafından yüzünden ısırıldı. Yaralanan avukat, kendisine saldıranlardan şikayetçi oldu.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Şeker, koyunları almak için gittiklerinde borçlunun eşi olan kadının elindeki bıçakla kendilerine saldırdığını aktardı.

Şeker, kadının ilk önce avukat zannettiği icra memurunun üzerine yürüdüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Bana saldıran borçlunun oğlu 'avukat o' diyerek beni işaret etti. Kadın hakaret ve küfürlerle, 'Öldüreceğim seni' diyerek bıçağı sallayınca kendimi savunmaya çalıştım. Kadın sendeledi ve o sırada jandarmalar tuttu. Oğlu olan 30-40 yaşlarındaki adam üzerime atladı. Beni yumruklayarak devirmeye çalıştı ama deviremedi. Boğuşma sırasında beni deviremeyeceğini anlayınca yanağımı ısırdı ve bir parça kopardı. Jandarmalar etkisiz hale getirince de 'Bu burada bitmedi. Bu koyunları kaldırtmayacağım. Seni tek yakalayacağım.' diye tehdit etti." 

- Baro başkanından kınama

Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun ise meslektaşı Şeker'e haciz sırasında yapılan saldırıyı kınadı.

Altun, avukatların üstlendikleri davalarla özdeşleştirilmeleri nedeniyle ciddi tehdit altında olduğunu belirterek, "Bu toplum, bu sakat bakış açısından ancak saldırganlara ciddi ceza verilmesiyle kurtarılabilir. Ne yazık ki, en son Göynükbelen Mahallesi'nde saldırıya uğrayan meslektaşımız Cüneyt Bülent Şeker de bu sakat mantığın kurbanı olmuştur." ifadelerini kullandı.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER