Antalya'da PKK/KCK operasyonu: 18 gözaltı

Terör örgütü PKK/KCK için güneydoğu illerindeki çukur kazma olaylarına eleman temin ettikleri ve erzak, giysi ile para desteği sağladıkları öne sürülen HDP üyelerinin de bulunduğu 18 zanlı gözaltına alındı

Antalya'da PKK/KCK operasyonu: 18 gözaltı

Antalya ve İzmir'de eş zamanlı düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'ya eleman temin ettikleri, erzak, giysi ve para desteği sağladıkları iddia edilen 5'i kadın 18 zanlı gözaltına alındı. 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Antalya merkez, Alanya ilçesi ve İzmir'de 16 ve 17 Mart tarihlerinde "dernek faaliyetleri" adı altında terör örgütü PKK/KCK'ya eleman temin ettiği belirlenenlere yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyonda, güneydoğu illerindeki çukur kazma olaylarına eleman temin ettikleri, erzak, giysi ve para desteği sağladıkları belirlenen, aralarında HDP üyelerinin de bulunduğu 5'i kadın, 5'i öğrenci 18 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve iş yerlerindeki aramalarda, yasaklı yayın, örgütsel doküman ve bazı dijital veriler ele geçirildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğündeki ifade işlemleri tamamlanan zanlılar, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. 

Öte yandan, bahçede toplanan HDP'liler, Antalya Cumhuriyet Başsavcısının talimatıyla çevik kuvvet ekibince adliye dışına çıkartıldı.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER